I ati flet për varfërinë, ora e Greg Ramës kushton 35 mijë dollarë, e punuar me safir

213

Kryeminsitri Edi Rama e ka mbajtur larg jetës publike dhe ekspozimit ne mediat sociale familjen e tij. Ai poston rrallë foto të familjarëve, vetëm në festat të ndryshme.

Fotoja e fundit e dy djemëve të tij është ajo në ditëlindjen e Zahos, ku ai mbushi 5 vjeç. I qeshur Zaho ishte përball vëllait të tij Gregut.

Por nga fotoja ka shpëtuar një detaj, ora që ai mbante në dorë. Ora që mban në dorë Gregu është e markës Ulysse Nardin, një firmë e njohur zvicerane, e cila njihet për çmimet e saj të kripura.

Sipas faqes zyrtare të kësaj firme kjo orë kushton të paktën 35 mijë dollare, pasi është e punuar me dorë dhe ka kasë flori 18 karatëshe, xham safiri dhe i reziston ujit deri në 50 metra.

Por ndërkohë që Gregu mban në dorë ora të shtrenjta, babai i tij Kryeministër flet për varfërinë në Shqipëri dhe menyrë se si do ta luftojë atë.

(Dosja.al)