HYRJELAJMEAKTUALITETCUDIT TURISTJA NE SHKODER

CUDIT TURISTJA NE SHKODER

Ne stinen e veres ajo cka eshte e vetmja gje qe te vjen ndermend eeshte qe te udhetosh e te vizitosh sa me shume vende te botes.

Natyrisht qe per te realizuar kete enderr te kujt do nevojiten buxhet, partneri ose partnerja dhe natyrisht miq te mire…. ose jo.

 

Themi ose jo sepse ka shume njerez qe keto udhetime preferojne ti bejne vetem pasi “humorin e mire” e gjejne tjeter kund. Por ndodh qe shpeshhere ne keto udhetime ekzaltuese te mbetesh. shkoder.info

pa para si pasoje e mos frenimit duke shpenzuar ne cdo gje qe te del perpara dhe te pelqen kjo ben qe ne shume raste udhetaret te vendosin trurin ne pune per te gjetur nje menyre per te pasur te ardhura. shkoder.info

 

Dhe nje turiste ne qytetin e Shkodres eshte ulur ne pedonalen “Kole Idromeno” per te lypur para. Me kete panorame pak a shume jemi mesuar ne vendin tone ( jo me turiste qe lypin por me femije apo persona qe jetojne ne varferi)

por ti rikthehemi turistes tone ajo e ulur ne ane te rruges te kesaj pedonaleje ka qendruar aty sebashku me nje karton kku ne te cilin shkruhej

“FOR BEER AND WEED” qe e perkthyer ne shqip do te thote “PER BIRRE DHE HASHASH”.

 

Duket s ekjo turiste nuk kerkon ushqim sic ndodh rendomt me persona qe lypin para rrugeve por i ka idete e qarta pas deshiron qe rrugetimin e saj te pakten ne Shqiperi e mbi te gjitha ne Shkoder ta kete sa me te bukur kjo fale edhe birrave e hashashit qe ajo ka dalur te kerkoje ne pedonale.

Nuk dihet sesa te “ndjeshem” jane treguar shkodranet me turisten e huaj per tia bere qefin por nje gje eshte e sigurt ajo i ka idete e qarta dhe kerkon te kaloje kohe sa me te mire ne vendin tone.

 

 

 

 

TE TJERA

spot_img