Cana feston 36-vjetorin, ja urimet e veçanta

272

Lorik Cana, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, feston sot 36-vjetorin e lindjes së tij. Ai konsiderohet një prej futbollistëve shqiptarë më të mirë të të gjitha kohërave dhe një legjendë e pakontestueshme e kombëtares.

Ish-futbollisti po shijon jetën familjare me Monikën dhe djalin Boikenin.

Në këtë ditë të veçantë merr urim special i ka shkuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila në faqen zyrtare në Instagram ka shkruar: “Lorik Cana feston ditëlindjen e 36. U bëfsh 100 vjeç “Kapiten”.

Dhe një urim nga Klubi francez Marseille i cili e ka postuar në profilin e tij zyrtar në Instagram