VELIPOJE, NDODH DHE KESHTU

2213

Gjate bregut shpesh here jemi mesuar te shohim femije duke luajtur me rere dhe duke formuar forma nga me te ndryshmet.

Por kete here, dicka krejt ndryshe erdhi ne plazhin e Velipojes.

Te shijosh pasditen nen hijen e cadres ne plazhin e Velipojes eshte dicka qe ne e bejme te gjithe gjate pushimeve tona. Por kjo nuk ka ndodhur me kete cift pushuesish te cilet kishin vendosur te kalonin nje pasdite ndryshe duke formuar me rere nje sirene.

E ajo cfare binte ne sy ishin floket ku per nje cast te jepte pershtypjen e nje njeriu ne rere. Por duhet theksuar se talenti i ciftit qe realizuan kete veper kaq te bukur eshte vertet mahnistes. Cifti qe bene kete skulpture ne rere ishin pushues nga Kosova.