DITË E VEÇANTË PËR FAMILJEN E KRYEMINISTRIT, ZAHO RAMA MBUSH SOT 5 VJEÇ

718

Ditën e sotme djali i vogël i kryeministrit Edi Rama, Zaho bën 5 vjeç.

 

Ishte 25 korriku 2014 kur Edi Rama, pasi kishte përfunduar një seancë të gjatë parlamentare një natë më parë, ishte nisur drejt Italisë, ku bashkëshortja e tij Linda Rama, po sillte në jetë djalin e tyre, Zahon.

 

Dhe gjithçka u mor vesh nga një postim i kryeministrit Edi Rama në rrjetet sociale, ku dora e vogël e Zahos ishte e vendosur mbi pëllëmbën e tij të madhe. Rreth dorës së vogël kishte një kordon ku shkruhej “Rama”.

 

Djali i tyre, erdhi në jetë katër vite pas martesës.

 

Nuk dihet ende se çfarë festime po përgatit familja e kryeministrit për pesë vjetorin e Zahos.