Dieta e patates, humbisni 5 kg për 3 ditë

Keni provuar dieta dhe nuk ju kanë bërë efekt? Mos i humbisni shpresat, ka ende dieta të cilat japin rezultatin që kërkoni.

Kjo dietë është zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë. Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur.

Gjatë kësaj diete do hani patate të gatuara dhe do pini kos me yndyre të ulët. Kur vihet në kontakt me ujin, niseshteja fillon të fryhet në stomak, gjë që na jep ndjesinë e ngopjes.

Pretendimi se patatet janë një ushqim i cili të shëndosh është i gabuar. Patatet përmbajn vitamina dhe minerale, dhe për shkak se gjithashtu përmban fibra përshpejton tretjen dhe punën e zorrëve.

100 g. patate përmbajn vetëm 75 kalori, e cila është më pak se një gotë lëng portokalli që përmban 90 kalori. Nga ana tjetër, kosi rregullon sistemin e tretjes, i cili largon toksinat dhe substanca të tjera të dëmshme nga trupi.

Dita e parë

Mëngjesi: Vloni një patate pa kripë, dhe pini 1 gotë kos

Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, 1 gotë kos

Darka: Pini dy gota kos

Dita e dytë

Mëngjesi: Një gotë kos

Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, një gotë kos

Darka: Një gotë kos.

Dita e tretë

Mëngjesi: Një patate të zier pa kripë

Dreka: Një patate të zier pa kripë dhe një gotë kos

Darka: Një gotë kos.

KUJDES: Dieta është shumë e rreptë dhe nuk rekomandohet për njerëzit që ushtrojnë aktivitet fizik dhe kanë probleme shëndetësore.Mos e përdorni këtë dietë për më shumë se tre ditë!

Përhapja e gripit, a duhen marrë masa…? Shqipëria krahasuar me Europën është më nivel …

Edhe pse numri i rasteve të infektuara me viruset e gripit është në rritje, Shqipëria konsiderohet në nivel mesatar të përhapjes së tyre, tyre...

Luizin e duan shqiptarët, por ja pse po merr vazhdimisht dènime nga ‘Big Brother’

Luizi dhe Olta kanë thyer rregullat e shtëpisë. Ata folën për nominimet, një rregull ky që ndalohet nga Vëllai i Madh, të diskutohet në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...