HYRJELAJMEVetëm hudhra dhe asgjë tjetër; ja si mund të kuroni infeksionet e...

Vetëm hudhra dhe asgjë tjetër; ja si mund të kuroni infeksionet e shumta të akneve, veshit, humbjes së flokëve etj

A e dini se një përqindje e mirë e infeksioneve të veshit shkaktohet nga viruset? Dhe infeksioni i shkaktuar nga një virus nuk do të reagojë ndaj antibiotikëve. Në fakt, trupi zakonisht do të shërohet vetë dhe infeksioni do të ikë.

 

Një nga mjetet më efektive natyrore për dhimbjet e veshëve dhe infeksionet e veshëve është vaji i hudhrës. Natyrisht, ky vaj mund të përdoret jo vetëm për inflamimin e veshit, por edhe për trajtimin e akneve, herpesit, humbjes së flokëve etj.

 

Recetë për veshët dhe infeksionet e veshit:

përbërësit:

disa thelpinj hudhre

Vaj ulliri

 

Metoda e përgatitjes:

Qëroni hudhrën mirë dhe shtypeni atë duke e bërë pure në një tas të thellë. Derdhni përzierjen në një kavanoz të vogël dhe mbusheni me vaj ulliri. Lëreni kavanozin në një vend të lehtë, por jo të drejtpërdrejtë në diell për rreth 24 deri në 48 orë. Pas 24-48 orëve vaji është gati.

TE TJERA

spot_img