Ikin ditët me shi! Rriten temperaturat dhe bëhuni gati për pushime

201

Prej disa ditësh në vendin tonë kanë mbizotëruar vranësirat dhe reshjet e shiut. Thuajse në të gjithë vendin pati ulje të ndjeshme të temperaturave dhe të gjithë menduam të anulonim pushimet.

 

Por jo, “Meteoalb” jep lajmin e mirë për të gjithë. Sipas tyre temperaturat do të pësojnë një rritje me 2-3 gradë.

 

Reshjet e shiut do të jenë prezente vetëm në zonën Juglindore, por edhe aty në sasi të vogla. Temperaturat do të luhaten nga 11 gradë paradite, deri në 31 gradë në kulmin e vapës.

Lexo edhe:   Edhe Silva Bino kandidate per deputete...? Ja si pergjigjet mjekja