Pa dietë, pa ushtrime! Me këtë çaj mund të humbisni 10 kg në 10 ditë

Pesha apo kilogramët e tepërt janë një problem i zakonshëm. Pavarësisht nga dietat e panumërta që ekzistojnë apo mundësive për të bërë ushtrime fizike, obeziteti është një çështje që ende na shqetëson të gjithëve.

Në mënyrë që të zvogëloni peshën e panevojshme ose të humbasim ato kilogramët e tepërt, ju duhet një dietë e përshtatshme. Ju duhet jo vetëm ta gjeni atë, por edhe ta respektoni plotësisht. Ju duhet t’i përmbaheni që të keni rezultate.

Por ne kemi një recetë për ju, për një pije që do t’ju ndihmojë të reduktoni peshën e tepërt dhe të mos ndjeheni më obezë. Gratë që e kanë provuar janë shprehur për “homehealthyrecipes” se rezultati ka qenë shumë i mirë.

Përbërësit:

4-5 gjethe të freskëta borzilok.
5-6 gjethe nenexhik të freskëta.
Xhenxhefil i grirë.
Gjethe të çajit jeshil.

Si ta përgatisni:
Në një tenxhere ose enë inoksi zieni 2 gota ujë. Shtoni xhenxhefilin e grirë dhe mbylleni sobën pas 1-2 minuta. Pasi të vendosni nenexhikun dhe borzilokun, shtoni edhe çajin jeshil. Nëse dëshironi, shtoni 1 lugë gjelle lëng limoni. Kjo është fakultative. Lëreni të ftohet pak para se ta pini.

Si ta konsumoni
Konsumi i çajit duhet të bëhet në një orë të caktuar. Ju mund të pini 2-3 gota nga kjo pije në ditë. Çdo mëngjes konsumojeni në vend të kafesë. Në mesditë dhe në mbrëmje para se të hani vaktin. Këta përbërës do t’ju ndihmojnë të largoni shpejt nga trupi substancat e dëmshme dhe do të humbisni peshë shëndetshëm.

Këshilla për të humbur peshë edhe më shpejt:

1. Hani një mëngjes me proteina.
2. Shmangni pijet dhe lëngjet e frutave me sheqer.
3. Pini ujë një orë e gjysmë para ngrënies.
4. Hani kryesisht ushqime të papërpunuara.
5. Hani ushqimin tuaj ngadalë.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img