HYRJELAJMELulzim Basha dhe Voltana Ademi parakalojnë triumfalistë në Shkodër: Më 30 qershor...

Lulzim Basha dhe Voltana Ademi parakalojnë triumfalistë në Shkodër: Më 30 qershor fituam

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot në Shkodër për të zhvilluar takime me qytetarët. Gjatë një deklarate për medie, Basha falënderoi publikisht të gjithë qytetarët shkodranë, për refuzimin masiv, sipas tij, që ata i kanë bërë regjimit të Edi Ramës. Sipas tij, edhe socialistët shkodranë i dhanë shuplakë Ramës, duke i dhënë atij mesazhin e qartë se ata nuk bëhen pjesë e kupolës kriminale të Rilindjes.

“Së pari dua t’i shpreh mirënjohjen më të thellë këtij qyteti fisnik, zemrës europiane të Shqipërisë! Siç ka qenë në histori, ashtu është edhe sot. Me refuzimin rekord për librat Guiness, prej 94 % të qytetarëve që refuzuan jo vetëm farsën e 30 qershorit, por regjimin e hajnave dhe kriminelëve të Edi Ramës.

Kam ardhur në radhë të parë sot këtu për të shprehur mirënjohjen dhe për t’u përkulur me respekt përpara çdo qytetari shkodran, demokratëve të Shkodrës, mbështetës të PD dhe të djathtës, mbështetësve të opozitës, por në mënyrë të veçantë edhe socialistëve shkodranë, që me numra rekord braktisën farsën e 30 qershorit, dhe lëshuan mesazhin më kuptimplotë kupolës kriminale që ka kapur partinë e tyre”, tha Basha.

Lulzim Basha theksoi se edhe socialistët shkodranë refuzuan Ramën, që e ka kthyer partinë e tyre në organizatë kriminale. “Se njësoj si vëllezërit dhe motrat e tyre demokratë, njësoj si vëllezërit dhe motrat e tjerë, të Shkodrës dhe mbarë Shqipërisë, ata nuk janë gati ta pranojnë më uljen e kokës uljen e zverkut përpara hajdutërisë dhe kriminalitetit të kupolës të organizatës të strukturuar kriminale të Rilindjes.” Tema/

TE TJERA

spot_img