Stuhi e reshje, çfarë parashikojnë sinoptikanët për fundjavën

248

Moti është freskuar nga rreshjet por kjo nuk do të prishë planet e askujt për plazh në fundjavë. Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje telefonike në News24 tha se moti do të jetë me kthjellime në zonën bregdetare dhe vranësira mesatare në zonat malore ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara në Alpe.

Duke thënë se nuk është situatë problematike sinoptikania tha se fundjava ka rezervuar rreshje në zonat malore por jo në ato bregdetare.