Moti merr kthesën e madhe, ja çfarë do ndodhë me temperaturat nesër

Priten reshje lokale në të gjitha qarqet, në përgjithësi të dobëta.

Duhet theksuar që reshjet do të jenë më të mundshme në pjesët e tyre malore (dhe ato pranë tyre).

Kliko per me shume info
Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës, kryesisht në qarqet e Veriut dhe të Qendrës (shoqëruar me rrufe dhe breshër). Nesër (e shtunë dt.06) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 32 °C
në vendet e ulëta: 18 / 37 °C
në vendet malore: 14 / 33 °C

TE TJERA