Rama nxjerr videon dhe shprehet: “Mori ç’ka i takonte!”

545

Kryeministri Edi Rama e ka nisru edhe sot ditën si zakonisht duke na treguar se qeveria që ai drejton është gjithmonë afër njerëzve që kanë probleme dhe nevojë për ndihmë. Sot kryeministri na njeh me rastin e një zonje nga Përmeti që merrte më pak pension se sa i takonte, por që nëpërmjet platformës së qeverisë zëri i saj u dëgjua dhe mori zgjidhje problemi i disa viteve.

“MIRËMËNGJES –dhe me rastin e zonjës nga Petrani i Përmetit që prej vitesh merrte më pak pension se i takonte dhe i’u drejtua platformës shqiperiaqeduam.al, duke marrë menjëherë çka i takon dhe pagesën e munguar, ju uroj një fundjavë të mbarë –”, shkruan Rama.