Iku bukuria: Aktorët turq heqin mjekrën dhe nuk njihen më

Aktorët turq janë bërë shumë të famshëm në vendin tonë dhe më gjerë, jo vetëm prej talentit të tyre në aktrim, por edhe sepse janë meshkuj shumë tërheqës duke përmendur këtu Can Yaman, Çagatay Ulusoy, Burak Ozçivit etj.

Një detaj që bie në sy në pothuajse të gjithë aktorët turq është mjekra e cila i bën ata edhe më burrëror. Mirëpo vajza harrojeni fiksimin që keni me aktorët turq sepse bukuria sapo iu venit.

Shumë nga aktorët turq kanë nisur së fundmi shërbimin ushtarak dhe për këtë arsye janë detyruar të rruajnë mjekrën e të presin flokët.

Aras Bulut Iynemli (Mert)

Ulas Astepe (Tahir)
Aktorë si Aras Bulut Iynemli i njohur nga seriali “I infiltruari”, Ulas Astepe i njohur nga seriali “Trego deti i zi” e shumë të tjerë kanë shokuar fansat me pamjen e tyre të re.

Por më shokues ka qenë ndryshimi i papritur i aktorit Akin Akinozu i cili luan në serialin “Hercai”. Akin thuajse nuk njihet pa mjekër.

Akin Akinozu (Miran)
Për shkak të shërbimit ushtarak shumë prej aktorëve janë detyruar edhe të lënë xhirimet e serialeve./Xing.al

TE TJERA

spot_img