Rama flet për veshjen qe beri buje: Më kritikuan por unë bëj tendencë

720

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “La Stampa” ku ka deklaruar se shqiptarët që shkuan të votojnë shpëtuan në radhë të parë vendin. Duke mos i shtyrë zgjedhjet, mbrojta demokracinë, deklaroi kryeministri për gazetën e njohur italiane.

Kryeministri ka folur edhe për veshjen e tij në 30 qershor ku u shfaq me pantallona treçerekshe dhe çorape të gjata.

“Më kanë kritikuar pasi votova i veshur me një xhaketë elegante dhe pantallona të shkurtra me çorape. Kujtohuni që kam qenë i pari që kam veshur atlete me kostum. Sot jam në modë: bëj tendencë”, është shprehur Rama.