Presidenti Meta ishte në gjendje të rënduar mendore, ndikon dhe vapa

253

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi duke iu referuar fjalës së presidentit Meta u shpreh se në Shqipëri mund të aplikohet edhe testi mendor për figurat politike kryesore në vend.

“Presidenti ishte shumë i mërzitur me 30 qershori.

Unë në fakt prisja një lloj qetësie, sepse u evitua një konfrontimi civil, për të cilin vetë Presidenti Meta ka thënë se ka dhënë kontribut.

Por e pashë në një gjendje të rënduar, që është qartësisht qëndrimi i tij politik.

Ajo çfarë më bëri më shumë përshtypje është fjala që ai tha se: Politikanët shqiptarë duhet të kalojnë një lloj testimi për gjendjen mendore.

Unë jam dakord me Presidentin, se kjo është një gjë që duhet të bëhet.

Në kushtet e krizës së thellë politike dhe në kushtet e vapës së madhe, jam dakord me atë që tha”, u shpreh Patozi i ftuar në “Top Talk”.