REZULTATET/ Vijon numërimi i votave në 34 bashki, në 24 të tjera shpallet fituese PS-ja

455

Që prej orës 21:00 të mbrëmjes së djeshme ende në disa bashki të vendit vijon numërimi i votave, ndërsa në disa të tjera ka përfunduar. Mësohet se në 24 bashki kanë dalë fituesit, ndërsa 34 bashki vijon ende numërimi.

PS ka dalë fituese në bashkitë: Pustec, Konispol, Libohovë, Fushë Arrëz, Memaliaj, Kolonjë, Belsh, Himarë, Roskovec, Poliçan, Vorë, Lushnje, Skrapar, Prrenjas, Mallakastër, Malësi e Madhe, Pukë, Ura Vajgurora, Librazhdi, Gramshi, Divjaka, Bulqiza, Hasi dhe Tropoja.

Sipas KQZ-së në këto zgjedhje kanë marrë pjesë 21.6 % e popullsisë.