HYRJELAJMEAKTUALITETNgjarja në Vaun e Dejës, shoqërohet kryebashkiaku i shkarkuar nga Rama

Ngjarja në Vaun e Dejës, shoqërohet kryebashkiaku i shkarkuar nga Rama

Pasi kryeministri Edi Rama firmosi shkarkimin nga detyra, të kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, për djegien e KZAZ-së në këtë zonë, ditën e sotme, Zef Hila është shoqëruar në Drejtorinë e Policisë, Shkodër.

Mësohet se Zef Hila është shoqëruar për tu marrë në pyetje nga organet e policisë, në Drejtorinë e Shkodrës.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ka shkarkuar kryebashkiakun e Vaut të Dejës, pas situatës së mbrëmjes të së enjtes ku u sulmua KZAZ-ja nr 6 si dhe punonjësit e policisë.

TE TJERA

spot_img