I rrëzoi dekretin, Meta bënë lëvizjen e radhës

649

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor dhënë ditën e sotme, Presidenca bën lëvizjen e radhës.

Sipas burimeve mësohet se nesër në 08:00 kreu i shtetit do të dalë në konferencë për mediat.

Po sipas të njëjtave burime, Presidenti Meta do të ketë një tjetër komunikim me mediat për vendimin e sotëm të Kolegjit dhe krizën politike në vend.