SULMET NË KZAZ DHE MASAT E GJYKATËS, REAGON VOLTANA ADEMI: DIKTATURË!

Kryetarja e Bashkisë në Shkodër, Voltana Ademi ka reaguar lidhur me masat e dhëna nga gjykata për ngjarjet e shënuara në KZAZ.

‘Kjo është diktaturë! Drejtësia e kapur nga kryeministri antikueshtues lë në burg dy policët bashkiak Alfred Nikolli dhe Gentian Bytyçi u vendos të mbahen peng si të burgosur politike.

Edhe tre të tjerët, Adi Garuci, Aleks Ndoi dhe Oraldo Thepi do të duhet të qendrojnë në arrest shtepie. Të gjithë këta janë heronjtë tanë, heronjtë e zgjedhjeve të lira e të ndershme, heronjtë e fjalës së lirë!

Asnjë hap pas! Përballë kryeministrit-fatkeqësi kombëtare!” shkruan Ademi në reagimin e saj në Facebook.

TE TJERA

spot_img