Aftësitë tona të lindura, sipas Shenjës së Horoskopit

Dashi

Aftësia juaj është kërkimi i talenteve. Një ditë mund të hasni në një muzikant rruge, dhe vitin e ardhshëm do ta shihni muzikantin duke shfaqur para miliona fansave, në një arenë të mbushur plot. Ju jeni zbulues të spikatur talentesh.

Demi

Ju jeni një ekspert në përcaktimin e kufijve me dikë, dhe ju bëni shumë përpjekje për t’i ndaluar ata që t’i kalojnë ato kufij. Ju mund ta dini kollaj nëse dikush po përpiqet të kalojë kufijtë tuaj dhe nuk keni frikë ta ndaloni.

Binjakët

Ju gjithmonë i dini fjalët e duhura për të thënë, edhe nëse nuk e njihni personin përballë jush. Njerëzit vijnë tek ju spontanisht, sepse keni një aftësi të madhe për të kuptuar.

Gaforrja

Empatia është fuqia juaj më e madhe. Ju mund të kuptoni nëse dikush është agresiv dhe gjithashtu e dini se si ta ndaloni atë.

Luani

Me ju, gjithçka është sinkronizëm. Ju e dini se si të arrini në kohë, e dini si të flisni atë që mendoni dhe kur të merrni përgjegjësitë tuaja. Sinkronizmi funksionon mrekullisht për ju.

Virgjëresha

Jeni konsideruar si një gjeni, sepse i dini gjërat para të tjerëve. Ju dini paraprakisht, gjithmonë, se kush është vendi më i mirë për të rritur fëmijët tuaj.

Peshorja

Ju mund t’i lexoni njerëzit sikur të ishin një libër. Ju e dini saktësisht se çfarë do të bëjnë dhe motivimin që qëndron prapa zgjedhjeve të tyre.

Akrepi

Talenti juaj është të shihni dashurinë kudo. Ju doni dashuri dhe ngrohtësi, dhe kjo aftësi ju ndihmon ta gjeni atë.

Shigjetari

Talenti juaj është optimizmi. Ju e dini saktësisht se kur duhet të pranoni përgjegjësitë tuaja, sepse tashmë e dini që veprimet do të shpërblehen.

Bricjapi

Ju e dini saktësisht se kur duhet të rriteni dhe të ndryshoni. Kur vjen puna të ndalni punën tuaj apo të shisni shtëpinë, ju e dini kohën e duhur për të bërë hapin e madh.

Ujori

Aftësia juaj është të lexoni mendjen dhe të merrni atë që dëshironi. Në vend që t’i kërkoni dikujt atë që dëshironi, preferoni të kalojë më shumë kohë, por e dini që do ta merrni.

Peshqit

Shenja juaj ka aftësinë më të fortë psikike. Ju mund të shihni të gjithë gjëzën se si do të ndodhë jeta dhe ju do të dini saktësisht se si të veproni.

TE TJERA