Horoskopi mujor, dashuria, puna, financat për qershor 2019

365

Dashi

Dashuria. Horoskopi njofton fillimin e muajit që nuk është saktësisht emocionues për dashurinë, por truri i Jupiterit mund të ndihmojë çiftet të gjejnë njëri-tjetrin dhe zemrat e vetmuara për të bërë takime të mira. Në pjesën e dytë të muajit do të ketë ditë me fat për të ndrequr disa probleme. Ndërkohë, hyrja e Venusit bën të mundur rikuperimin e energjisë në një nivel erotik dhe një harmoni të mirë me partnerin. Nëse keni pasur një diskutim të vogël në të kaluarën, do të jetë e mundur të gjeni sërish qetësinë dhe dëshirën për të filluar përsëri, por duhet të jeni të kujdesshëm për fjalët dhe nervozizmin, të cilat mund të shkatërrojnë gjithçka.

Puna: Fillimi i muajit pozitiv për sferën e punës, falë Mërkurit ende të favorshëm, madje edhe për disa ditë. Nëse duhet të pranoni një kontratë ose të nënshkruani një marrëveshje, atëherë lëvizni brenda dhjetë ditëve të para të qershorit. Megjithatë, nuk duhet të harrojmë se Jupiteri punon për ju dhe në çdo kohë mund të keni mundësinë të gjeni një punë të shkëlqyeshme dhe të përmirësoni gjendjen tuaj ekonomike. Edhe nëse nuk do të ketë mungesa shqetësimesh, vonesash dhe shpenzime të mundshme për t’u marrë me ju, mund të jeni protagonist në sajë të planetit të fatit që sjell aq shumë optimizëm për shenjën tuaj.

Demi

Dashuria. Fillimi i mirë i muajit për dashurinë, Venusi do të jetë ende në shenjë në një pozicion shumë të favorshëm dhe mund të fillojë një histori të re dashurie, por gjithashtu mund të zgjidhë disa probleme në lidhje me marrëdhëniet romantike. Edhe beqarët mund të dalin nga një situatë e vetmisë që mund të ketë ekzistuar prej vitesh dhe të rizbulojnë emocione të reja. Ju do të keni aftësi më të madhe për dialog dhe për të shprehur qartë ndjenjat tuaja. Pasioni është në rritje dhe Marsi ofron energji të madhe dhe shumë imagjinatë. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për të konsoliduar tregimet e dashurisë që kanë vazhduar për kaq shumë vite dhe mundësinë për të gjetur një qetësi të mirë të brendshme edhe në familje.

Puna: Qershori hapet me një aspekt shumë pozitiv edhe për punën dhe me hyrjen e Diellit, optimizmi është forcuar. Mundësi të mira pune për të gjithë sektorët, ndërsa për ata që kërkojnë një punë të mirë atëherë pjesa e dytë e këtij muaji mund të jetë shumë e favorshme. Ide dhe projekte tani mund të bëhen shumë konkrete dhe mund të arrini suksese të mira. Mos harroni se Marsi dhe Saturni janë me ju gjatë gjithë muajit dhe ju ndihmojnë të konsolidoni ndonjë investim financiar dhe situata profesionale që kanë lindur në të kaluarën.

Binjakët

Dashuria. Kalimi i Venusit në shenjë në këtë muaj të qershorit favorizon një shërim të qartë në një nivel dashurie. Ata që janë duke u përpjekur t’i afrohen një personi ose të falen për ndonjë mungesë, pra, mund të kenë sukses në qëllimin e tyre edhe duke u besuar në një dialog të mirë. Nëse tashmë keni dikë që e doni, emocionet do të vazhdojnë të rrjedhin pa probleme dhe gjithashtu të çojnë në bërjen e planeve të jetesës së bashku. Edhe nëse jeni duke u rikuperuar nga një krizë dashurie, situata është pozitive dhe do të jetë e lehtë për të zgjidhur problemet duke folur dhe gjetur një marrëveshje. Nëse jeni vetëm, filloni të vizitoni vende të reja dhe të takoni njerëz të rinj që janë shumë intrigues dhe tërheqës.

Puna: Me Venusin në qiellin tuaj për shumicën e muajit, puna merr një kthesë pozitive. Në këtë muaj të qershorit do të keni më shumë fuqi dhe do të jeni më të vendosur për të arritur qëllime më të mira, por pa ndjerë shumë lodhje dhe nervozizëm. Mërkuri dhe Marsi janë në fakt të gatshëm t’ju ofrojnë energji të mira mendore dhe fizike që ju lejojnë të kryeni projektet tuaja profesionale me qetësi. Edhe të ardhurat mund të jenë të konsiderueshme, dhe edhe nëse do të ketë shpenzime për t’u përballur, do të jeni në gjendje të flini në ëndrra të qeta.

Gaforrja

Dashuria: Kohë shumë interesante për dashurinë, por ju duhet të kapërceni disa pengesa, veçanërisht nëse keni një person nga ana juaj. Kështu që përpiquni të jeni të qetë dhe mos krijoni ndërlikime dhe keqkuptime të mëtejshme brenda marrëdhënies romantike që mund të jetë e vështirë për t’u zgjidhur në pjesën e dytë të muajit. Zemrat e vetmuara që nuk janë shumë vendimtare dhe preferojnë të presin para se të ballafaqohen me një person nuk duhet të humbasin shumë kohë, sepse ata mund të humbasin mundësinë për të takuar shpirtin binjak. Për fat të mirë, ndikimi i Mërkurit e bën komunikimin më të butë dhe bën të mundur që të flitet hapur duke shprehur dëshirat e dikujt.

Puna: Edhe në punë kjo periudhë mund të jetë shumë fitimprurëse, megjithëse Saturni tenton të krijojë pengesa. Ne duhet të jemi shumë të kujdesshëm në lidhje me detajet në punë dhe të vlerësojmë ato që do të na lejojnë të kryejmë disa projekte. Për shumë prej jush, mund të fitoni të ardhura të mira dhe do të keni mundësinë të investoni një shumë parash për një projekt shumë të rëndësishëm në të ardhmen, por ju do të duhet të bëni më shumë. Nëse jeni duke kërkuar punë, pjesa e dytë e muajit është e madhe për intervistimin, marrjen e ftesave për bashkëpunim, nënshkrimin e kontratave dhe lidhjen e marrëveshjeve të rëndësishme financiare.

Luani

Dashuria: Krahasuar me muajin e kaluar ka një rimëkëmbje të mirë në kuptimin e ndjenjave, veçanërisht nga 10 Qershori e tutje. Ata që jetojnë një histori që sapo ka filluar ende nuk mund të bëjnë një vlerësim, ndërsa ata që duan të gjejnë një dashuri të re duhet të lejohen të udhëhiqen nga zemra duke lënë mënjanë strategji të çdo lloji. Nëse në vend të kësaj keni përjetuar një ndarje ose një krizë, ju do të dëshironi të përfshiheni dhe të përpiqeni përsëri të doni. Lajm i mirë për ata që kanë pasur konflikte me një ish, më në fund do të jetë e mundur të arrihet një kompromis.

Puna: Gjithashtu në punë, qershori është një muaj shumë i rëndësishëm për luanin, veçanërisht për ata që duhet të rinovojnë një kontratë ose marrëveshje pas vjeshtës së ardhshme. Pas dekadës së parë të muajit, situata do të jetë veçanërisht dhe kjo lehtëson studentët që duhet të marrin provime dhe gjithashtu ata që duhet të nënshtrohen një interviste. Në varësi të veprimtarisë së kryer, mund të ketë gjithashtu një rimëkëmbje financiare. Muaji është i madh për të bërë investime të mira për të ardhmen dhe për të përfituar nga ditët me fat që nga data 20 e tutje.

Virgjëresha

Dashuria: Ata të lindur nën shenjën e virgjëreshës në këtë muaj janë të prekur nga problemet në punë dhe pasqyrojnë në mënyrë të pashmangshme ato në marrëdhënien në çift. Horoskopi këshillon të mos kthehet në çështjet e kaluara, përveç nëse dikush kthehet në zyrë dhe në këtë rast do të ketë diskutime. Rreth gjysmës së muajit, dikush mund të ketë konflikte me partnerin, por nëse kërkoni qetësi në një kontekst sentimental, është mirë të shmangni konfliktet e çdo lloji. Beqarët do të luftojnë gjithashtu për të endur marrëdhëniet, por diçka do të ndryshojë nga fundi i muajit.

Puna: Muaji i qershorit është ai i duhur për të bërë situata të qarta pune. Ju do të keni probleme në fillim të muajit, por për fat të mirë nga dekada e parë e tutje situata do të përmirësohet ndjeshëm. Në këtë periudhë dikush mund të marrë shpërblime dhe të tjerët do të jenë në gjendje të marrin një avancim në karrierë. Disa marrëdhënie pune do të lëshohen shumë shpejt, kështu që yjet nuk këshillojnë që të lënë të sigurtë për pasiguritë në një periudhë të tillë të ndryshueshme. Megjithatë, raporte interesante mund të bëhen rreth fundit të muajit.

Peshorja

Dashuria: Ata që jetojnë në një marrëdhënie të qëndrueshme të bazuar në ndjenja të forta, nuk kanë pse të frikësohen dhe muaj qershor paralajmëron projekte afatgjata për shumë çifte. Horoskopi rekomandon që të shmanget heshtja në mënyrë që të mos krijohen distanca të papërballueshme me tjetrën, në vend që ne duhet të flasim për të gjetur zgjidhjet e duhura. Disa çifte përballen me probleme të strehimit, ose një ndarje që ende nuk është përfunduar. Ju do të keni nevojë të mbani nën kontroll gjërat dhe madje edhe nëse jeni vetëm do të duhet të luftoni për të gjetur personin e zemrës.

Puna: Në qershor, mund të bëni marrëveshje të mira, por gjithashtu mund të vëreni dhe të nënshkruani kontrata shumë të favorshme. Është koha e duhur për të kërkuar konfirmim dhe do të keni mundësi për t’u përmirësuar. Edhe nëse keni pasur dështime apo projekte që kanë dështuar, është e rëndësishme të mos lini të shkojë dhe të reagoni për të kryer idetë tuaja përpara. Një ndryshim i kompanisë, ose një transferim, i cili çon në sigurinë e vendeve të punës, nuk përjashtohet. Është e këshillueshme që të mos bëni zgjedhje të nxituara.

Akrepi

Dashuria. Qershori është një muaj rilindjeje për akrepin nga pikëpamja sentimentale. Pasioni është në rritje dhe çiftet në dashuri mund të përjetojnë emocione të bukura në këtë kohë të vitit. Për beqarët, mund të ketë disa takime interesante dhe është e mundur që diçka e bukur të lindë për ata që janë në kërkim të dashurisë. Pra, këshilla duhet të shihet përreth dhe të inkurajojë mundësitë për t’u takuar. Ata që jetojnë në një histori paralele, nga ana tjetër, duhet t’i bëjnë gjërat të qarta dhe të përpiqen t’ja dalin në situata të vështira. Fundi i këtij muaji është i përshtatshëm për çiftet që duan të martohen ose të zgjerojnë familjet e tyre.

Puna: Në vendin e punës, gjërat përmirësohen ndjeshëm, planetet janë në anën e akrepit dhe mbi të gjitha Mërkuri është në tranzit pozitiv që nga ditët e para të qershorit. Është rasti të veprosh më lirshëm nëse duhet të kryesh një kontratë ose një projekt. Në qiellin tuaj ekziston edhe Jupiteri, i cili mbetet aktiv në lidhje me financat dhe mbron investimet. Ata që kërkojnë një punë mund të marrin telefonata interesante.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri ka pak trazira dhe nuk ka mungesë të tensioneve në këtë muaj të qershorit. Është gjithashtu faji i një situate pune të komplikuar që kërkon kohë larg nga dashuria, kështu që përpiquni të krijoni hapësira për t’i kushtuar partnerit tuaj dhe të dashurit tuaj. Nëse, nga ana tjetër, po përjetoni dy histori paralele, është koha për të marrë një vendim, por debatet dhe argumentet e zjarrta do të jenë të pashmangshme. Pas mesit të muajit mund të arrini një zgjidhje. Beqarët që nuk duan të angazhohen dhe kanë përgjegjësi do të jenë në gjendje të jetojnë emocione të reja në mënyrë të sigurtë.

Puna: Gjatë muajit qershor ju mund të vazhdoni të punoni dhe të bëni marrëveshje të reja për tu rritur profesionalisht. Periudhë e shkëlqyer edhe për përgatitjen e provimeve ose për ata që do të nënshkruajnë një kontratë të parë. Ata që kanë një aktivitet të pavarur mund të përjetojnë ndryshime që mund të çojnë në rritje. Jupiteri kalon në shenjë dhe sjell sukses për ju, por duhet gjithmonë të vlerësoni çdo situatë të vetme për të gjetur strategjinë e duhur për të fituar. Bashkpunimet e reja duhet të vlerësohen me kujdes sepse ato mund të sjellin diçka të mirë.

Bricjapi

Dashuria: Të ddashuruarit janë në një lidhje të qëndrueshme, ndjenjat e tyre nuk do të shemben, por do të jenë më besnike se kurrë. Do të përfitojnë ata që janë në çift dhe do të projektohen për të bërë plane shumë të rëndësishme për të ardhmen. Kështu që ju e dini se çfarë doni dhe në vend që të flisni, tregoni dashurinë tuaj me fakte. Venusi në këtë muaj lëviz në trigon për shenjën tuaj dhe shumë ëndrra do të bëhen realitet. Për beqarët do të jetë një periudhë provë dhe çdo ditë do t’ju paraqitet një mundësi për të nisur një histori romantike. Megjithatë, ju nuk mund të qëndroni indiferent ndaj bukurisë së aventurës.

Puna: Në vendin e punës këtë muaj, ata që lindin nga shenja do të provojnë të kenë një ekuilibër të përsosur midis durimit dhe ambicies. Ju e dini mirë se si të synoni qëllimet më të larta dhe gjithashtu dini se si t’i arrini qëllimet tuaja më të mira. Kjo cilësi mund të jetë e dobishme për ju, por mund t’ju duhet të merrni një hap prapa përpara se të mund të vazhdoni, pasi që keni Mërkurin në kundërshtim. Shkurt, në këtë periudhë nuk do të jetë e lehtë për të menaxhuar problemet e punës dhe ju do të duhet të përpiqeni për të arritur sukses më të madh.

Ujori

Dashuria: Fillimi i qershorit për Ujorët nuk është shumë pozitiv për ndjenjat dhe është e këshillueshme që të mos përshpejtohet koha. Në të vërtetë, javën e parë mund të jetë pak konfrontuese, ndërsa rreth mesit të muajit gjërat përmirësohen. Sipas horoskopit ata që jetojnë diçka të re duhet të jenë të qetë, por ata që kanë përfunduar një marrëdhënie nuk do të rishikojnë hapat e tyre. Nëse jeni ende vetëm dhe jeni duke kërkuar një dashuri të qëndrueshme, do të keni shumë mundësi për ta gjetur atë dhe nëse jeni në konfirmim të konfirmimit, ju do t’i keni ato, por edhe ju do të duhet të jepni shumë.

Puna: Në qershor, ujorët duhet të bëjnë çmos për të shfrytëzuar marrëveshjet e reja, pasi ato mund të jenë të rëndësishme për punën e ardhshme. Kush dëshiron ndryshime mund të hidheni në veprim, momenti është i favorshëm për transformimet dhe mund të ketë perspektiva të papritura. Në këtë periudhë, përvojat e reja janë të favorizuara, edhe pse ndonjëherë mund të jenë të rrezikshme. Nëse keni çështje të hapura ligjore, ju mund t’i zgjidhni ato lehtësisht falë tranzitit të Jupiterit, i cili ju ndihmon për të kapërcyer vështirësitë.

Peshqit

Dashuria: Muaji i qershorit ka shumë surpriza të bukura për të dashuruarit e peshqve. Që nga fillimi i muajit, me hyrjen e Mërkurit në shenjë rrit aftësinë për të komunikuar dhe pastaj mund të bisedoni me partnerin tuaj duke u besuar ndjenjave tuaja më të thella. Për më tepër, edhe Venusi është i prirur mirë, por ju duhet t’i kushtoni vëmendje një dëshire të tepruar për pavarësi që mund të krijojë pasoja serioze në jetën tuaj të dashurisë. Nëse jeni duke kërkuar partner, do të jeni të kënaqur, pasi do të takoni njerëz me të cilët do të ndani përvoja shumë interesante. Ju mund të bini në dashuri dhe të jeni të ndërsjellë, por mos e ekspozoni veten shumë.

Puna: Qershori është një muaj plot optimizëm për Peshqit për punën. Ju do të keni shumë mundësi në favor që do t’ju lejojnë të tregoni të tjerëve kreativitetin tuaj dhe aftësitë tuaja. Megjithatë, i kushtoni më shumë vëmendje detajeve dhe mënyrës në të cilën ju komunikoni idetë tuaja dhe mos kini frikë të ndryshoni programin ose të ndryshoni disa projekte. Çdo ndryshim mund të jetë i dobishëm për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja. Horoskopi rekomandon që të mos veprojë në impuls nëse dikush ju ofron mundësinë e një marrëveshjeje ose kontrate të re, sepse pas saj mund të jetë një kurth ose një mashtrim.