Një ’97 e dytë?/ Shpëtim Nazarko bën paralajmërimin e frikshë

Analisti Shpëtim Nazarko, ndërsa ka komentuar situatën politike ne vend, duke iun referuarb edhe deklaratave të opozitës, është shprehur se zgjedhjet janë të ligjshme dhe nuk mund që një klasë politike të pengojë popullin të votojë.

I ftuar në emsionin e Artur Zhejit, Nazarko i është drejtuar klasës politike, duke u shprehur se “populli e di se ç’klasë gomarore ka.”

Sipas tij, populli i frikësohet një ’97-te të dytë.

“ Ti nuk i pengon të tjerët të marrin pjesë në zgjedhje. Për nëse të tjerët me vullnetin e tyre të lirë, apo me arsye që i shpiken natën, në mëngjes, në drekë që nuk duan të hyjnë dhe janë absolutisht të ligjshme. Nëse te sondazhi i parë më pyesje më cilën je për të bërë zgjedhje? Je me 40 apo me 42. Unë do thoja jam me popullin duke ditur që ka një klasë gomarore politike, dhe thonë o Zot këta do na sjellin ndonjë ’97 prap, më mirë ta gjejnë atje xhambazin edhe kaq.”-tha Nazarko.

TE TJERA

spot_img