Miu-1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Ne planin sentimental nuk do bëni gabime dhe gjithçka do ju ece me se miri këtë muaj. Do i përkushtoheni edhe me shume vetes dhe do e joshni me delikatese partnerin. Beqaret le ta provojnë njëherë fatin sepse edhe mund t’iu realizohen dëshirat. Shëndeti do jete here pas here i paqëndrueshëm. Mund të keni probleme me rrugët e frymëmarrjes dhe nuk do jeni të qetë. Ne planin financiar do përballeni me surpriza te këndshme qe do ju ndihmojnë edhe ne vazhdimësi. Në punë do jeni shumë më të motivuar dhe do luftoni fort derisa t’ia dilni. Javët e fundit do jene me te vështirat, por arritjet gjithashtu do i kenë me te mëdha. Ju e dini mirë se çfarë kërkoni.

Bualli-1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Te dashuruarit do kenë një muaj pozitiv dhe do marrin fryme lirisht. Edhe ëndrrat do ju plotësohen një e nga një. Beqaret do kenë mundësi edhe për angazhime serioze edhe për aventura kalimtare. Do e kenë vete ne dore se çfarë do bëjnë. Shëndeti do jete delikat javët e para. Do jeni ne ankth dhe mjaft nervoze. Pak aktivitet fizik apo yoga do ju bënte mire. Ne planin financiar do ju mbështesin disa miq te ngushte dhe do i kaloni vështirësitë. Ne pune, vërtet do lodheni pak, por keni për t’i përmbushur synimet. Disa mund te marrin edhe propozime për rritje ne detyre.

Tigri-1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Marrëdhënia ne çift nuk do jete shume e mire. Mundohuni te jeni disi me tolerante dhe te kuptueshëm sepse ne te kundërt shume shpejt do vije fundi i lidhjes. Beqaret duhet t’i marrin seriozisht ftesat qe do ju bëhen edhe nga miqtë. Ata kane filluar t’iu shohin me një sy tjetër dhe do duan vërtet lidhje serioze. Shëndeti do jete i mire dhe nuk do keni shqetësime serioze. Nëse me financat keni pasur vështirësi, do i zgjidhni ato edhe fale ndihmës se familjareve. Ne pune do jeni me te përgjegjshëm dhe do ecni vetëm sipas planeve. Nuk priten sfida te vështira, përkundrazi gjerat do jene me te lehta nga sa mendonit.

Lepuri-1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Ky muaj do jete i stuhishëm për çështjet e zemrës. Asgjë nuk ka për te ecur mire mes jush dhe problemet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret sado qe te mundohen nuk kane për ta gjetur shpirtin e tyre binjak dhe jeta do vazhdoje te jetët e gjejnë. Shëndeti here do jete i mire dhe here delikat. Kujdes me konsumimin e kripës dhe pijeve energjike. Financat për fate te mire do jene me te kënaqshme. Do bëni edhe disa shpenzime për shtëpinë dhe për veten tuaj. Ne pune mos e harxhoni energjinë kot, por përqendrohuni tek gjerat me kryesore. Me pak mundim keni për t’ia dale mbanë me sukses.

Dragoi-1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Muaj fantastik dhe i mbushur me momente romantike ka për te qene ky për te dashuruarit. As vete nuk e dinit se ishit te afte te bënit gjera kaq te mëdha për dashurinë. Beqaret do jene gati te bëjnë çdo gjë qe kane ne dore vetëm për ta ndryshuar statusin. Pjesa me e madhe do e gjeje princin e kaltër qe javën e pare. Shëndeti do jete delikat për shkak te dietave strikte qe do merrni. Kujdes! Disa ushqime janë te domosdoshme dhe nuk duhen hequr nga vaktet. Ne planin financiar do jeni me te organizuar dhe nuk do keni shqetësime. Ne pune do i zgjidhni disa çështje dhe do merrni vendimet e duhura.

Gjarpri-1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Muaj i favorshëm dhe i begate ky për jetën sentimentale te çifteve. Nuk do mungojnë për asnjë moment surprizat për njeri-tjetrin dhe kënaqësitë do jene te forta. Beqaret gjithashtu do e gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe do fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Shëndeti nuk do jete i keq, por për forme me te mire merruni pak me tepër me sport, konsumoni fruta, perime dhe sa me tepër lëngje. Financat do fillojnë te përmirësohen pas javës se dyte kështu qe deri atëherë duhet te jeni te kujdesshëm. Ne pune do keni me tepër besim tek vetja dhe keni për te arritur majat. Shpërblimet do jene te majme.

Kali-1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Muaj aspak i mire për te dashuruarit. Do lindin shume keqkuptime dhe kjo për shkak te karakterit te mbyllur qe ju keni. Tregojini çdo gjë partnerit sido qe te jete sepse ne te kundërt nuk do jete me e mundur te vazhdoni bashke. Beqaret do joshin gjithë kohës, por jo te gjithë do kenë fat. Shëndeti do ketë here pas here shqetësime. Mos lini asgjë pas dore, por flisni me mjeket para se situata te ndërlikohet. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse kryeni shpenzime te konsiderueshme gjendja do destabilizohet. Ne pune do ju ofrohen mundësi te mira për ta treguar veten dhe për te arritur majat.

Dhia-1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Mos kërkoni nga partneri qe ai te beje gjithçka qe doni ju sepse dëshirat nuk do ju realizohen. Mundohuni nga ana tjetër te ruani një komunikim te ngrohte dhe te mos debatoni për gjera te kota. Beqaret do kënaqen pafund sepse do gjejnë princin e kaltër. Shëndeti do jete i paqëndrueshëm. Mund te keni shpesh shqetësime nga koka, shpina dhe këmbët. Lodhja do jete shkaktari kryesor. Financat do jene shume te mira dhe do i kryeni te gjitha investimet e planifikuara. Ne pune do ecni me ngadalë dhe do arrini t’i përmbyllni me sukses te gjitha objektivat e menduara.

Majmuni-1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Muaj jo shume i mire do jete ky për ata qe janë ne një lidhje. Mund te konfliktoheni edhe për gjera te kota. Beqaret nga ana tjetër do takojnë qe javën e pare disa persona me te mire se vetja qe do ua shndërrojnë jetën ne një përrallë. Nuk duhet kurrsesi ta humbasin këtë mundësi. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime kardiovaskulare dhe cerebrale. Financat duhet t’i menaxhoni me sa me shume kujdes dhe maturi pasi ne te kundërt do keni probleme me te mëdha. Jeta profesionale duhet pasur gjithë kohës nen kujdes. Mos lejoni koleget t’ua prishin planet e bëra.

Gjeli-1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

As për ju nuk do jete nja muaj i mire për sektorin e ndjenjave. Mos thoni asgjë te pamenduar qe mund ta nxehe akoma me shume situatën sepse do pendoheni. Beqaret nuk duhet te rrezikojnë vetëm për ta ndryshuar statusin, por duhet te presin ende edhe pak. Shëndeti here do jete i mire e here delikat. Mund te keni shqetësime migrene dhe dhimbje shtylle kurrizore. Nëse bëni një jete sedentare duhet ta ndryshoni sa me pare. Financat për fat te mire do mbeten te kënaqshme dhe nuk do keni për çfarë te shqetësoheni. Ne pune duhet marre gjithçka shtruar qe te mos gaboni.

Qeni-1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Qetësia dhe harmonia do mbizotërojë gjate gjithë muajin ne jetën tuaj ne çift. Do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe mes jush nuk do lindin aspak probleme. Disa mund te mendojnë edhe për fëmijë. Beqaret do bëjnë mire t’i marrin gjerat si t’iu vijnë. Rastet për takime nuk do mungojnë asnjë dite. Shëndeti do jete i mire javën e pare, por me pas mund te lindin disa shqetësime për shkak te mosushqyerjes si duhet. Kujdes! Financat duhet t’i mbani sa me shume nen kontroll sepse po filluan problemet vështirë se mund te zgjidhen lehte. Ne pune duhet te ecni me plane qe te mos gaboni.

Derri-1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Gjate këtij muaji nuk do ketë ndonjë ndryshim te madh ne jetën tuaj ne çift nga një muaj me pare. Beni atë qe do mendoni me te arsyeshme. Edhe beqaret do kenë një muaj normal. Nuk do mungojnë takimet, por ata vete do jene te pavendosur për te hedhur hapa. Shëndeti do doje me tepër përkujdes. Mund te keni probleme me hundët dhe me gjëndrën tiroide. Beni sa me shpejt vizita te specializuara. Financat do vijnë duke u përmirësuar nga jave ne jave, mos u shqetësoni. Ne pune nuk duhet te mundoheni t’i dilni vete për zot një projekti gjigand, por duhet te kërkoni ndihmën e kolegeve.