“Gogoli”, publikohet videoja epike: Vajza e vogël i sulet kryeministrit Rama për ta qëllua (video)

492

Një vajzë e vogël i është sulur kryeministrit Edi Rama për ta qëluar nga TV. Videoja është publikuar në rjetet sociale nga Berisha.Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me sulmet ndaj kryeministrit të vendit Edi Rama.

- PUBLICITET -

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një video në të cilën shihet kryeministri Edi Rama, gjatë një interviste televizive dhe një vajzë e vogël, e cila sapo shikon kreyyeministrin i sulet për ta qëlluar. Me një krëhër në dorë vogëlushja qëllon nga televizori kryeministrin Edi Rama, ndërsa një person që si duket mund të jetë nëna e saj, i thotë të mos qëlojë televizorin, sepse mund të thyhet. Pasi vajza pengohet që të qëllojë ‘kryeministrin’ ajo mërzitet dhe flak tutje krëhërin.

Bashkëngjitur videos, Berisha shkruan: “Edhe për fëmijët e vegjël një gogol! Rama ik! sb”.

Kujtojmë se gjatë një bashkëbisedimi me studentë të cilët u ngritën në protestën në dhjetor, një prej tyre konsideroi kryeministrin Rama, si një gogol që të gjithë fëmijët frikësohen sapo përmendet emri i tij. “Fëmijët nuk kanë më frikë nga gogoli, por nga ju. Fëmijët pyesin kush është Rama dhe thonë erdhi Rama obobobo!!!! Nuk e meritojmë këtë shfaqje të ndyrë. Jam i lumtur nëse nuk pushkatohem se e keni bërë komunizëm këtë vend. Edhe ta dini se kjo është shfaqje e ndyrë. Shumë faleminderit!”- tha studenti më 19 dhjetor nga takimi në Universitetin e Vlorës.

(B.B/ Dosja.al)

- PUBLICITET -