Miq? 12 shenjat dhe ish-ët e tyre sipas shenjës suaj të horoskopit

Cila është marrëdhënia jonë me ish-in? A mund të mbajmë një miqësi të mirë edhe pas një shkëputje, ndoshta jo të lehtë? Për disa është e thjeshtë, gati spontane. Për të tjerët është pa dyshim e paimagjinueshme. Horoskopi na ndihmon të kuptojmë këtë aspekt të karakterit të bazuar në shenjën tonë zodiakale. Mund të jetë interesante të krahasosh shenjën tonë me atë të ish-it tonë, nën drejtimin e Yjeve dhe Planetit.

Dashi

Ai – Ju jo gjithmonë e merrni lehtë fundin e një marrëdhënie dhe, sidomos në ditët e para, ju keni tendencë të keni vetëm fjalë përbuzjeje për ish-in tuaj. Nuk ju intereson të mbeteni miq, por nuk përjashtohet që ta bëni këtë nëse ka fëmijë në mes.

Ajo – Ju jeni një grua shumë impulsive dhe nëse dikush ju lë ju nuk jeni plotësisht të gatshëm t’i jepni miqësinë tuaj. Vetëm pas një kohe më të gjatë ose më të shkurtër mund të hapet një dritare shprese dhe mirëkuptimi për një dialog të mundshëm me ish-in tuaj.

Demi

Ai – Nuk jeni të interesuar të jeni një shok me ish-in tuaj, veçanërisht nëse ajo është ngushëlluar me burra të tjerë. Miqësia, si dhe dashuria, për ju kultivohet me kalimin e kohës dhe ju nuk mund të çoni përpara marrëdhënie sipërfaqësore ose false.

Ajo – Ju jeni shumë xheloze për të qenë në gjendje të mendoni të jeni miq me ish tuaj. Për më tepër, në shumicën e rasteve, jeni ju që e ndërprisni marrëdhënien pas marrjes së vendimit me kalimin e kohës. Ju kurrë nuk do ta toleronit që burri të mbetet mik i ndonjë ish-i të tij.

Binjakët

Ai – Ti je një person që i pëlqen të luajë dhe, në tërësi, nuk do të donit të ruanit një marrëdhënie miqësore dhe të gjallë me ish-in tuaj. Sidoqoftë, janë ata të cilët, pasi janë ndier të lënduar ose të tradhtuar, nuk duan më absolutisht të kenë të bëjnë me ju.

Ajo – Ruajtja e një marrëdhënieje miqësore me ish-in tuaj mund të jetë një kalim kohe në momentet tuaja të vetmisë. Por kur ju tërhiqeni, nuk keni kohë të mjaftueshme për t’u kushtuar atyre dhe preferoni të flirtoni me njerëz të rinj.

Gaforrja

Ai – Për ju shansi për të mbetur miq me ish-in tuaj nuk mendohet absolutisht. Mund të ndodhë që anëtarët e familjes tuaj të vazhdojnë ta dëgjojnë ose ta shohin atë, pavarësisht faktit se ky qëndrim mund të fyejë partnerin tuaj të ri.

Ajo – Ju zakonisht nuk keni një qëndrim dashamirës ndaj ish-it tuaj, por nuk i konsideroni ata të denjë për miqësinë tuaj, veçanërisht nëse ishin ata që janë larguar nga ju ose kanë lënduar ndjeshmërinë tuaj. Ka më shumë gjasa që të bëheni një armike e tyre e hidhur.

Luani

Ai – Asnjë grua nuk mund ta dëmtojë vetëvlerësimin tuaj, madje edhe kur është ajo që largohet nga ju. Me siguri, megjithatë, preferoni që të mos keni të bëni fare me të. Nëse, nga ana tjetër, e keni lënë atë, e lejoni veten të kërkoni në mënyrë paqësore, duke ushqyer kështu egon tuaj gjigante.

Ajo – Mos besoni në miqësinë midis një burri dhe një gruaje dhe atyre që nuk janë në gjendje të jenë pranë jush si një partner sigurisht nuk meritojnë të marrin vëmendjen tuaj, as si mik. Ju dëshironi që të gjithë miqtë tuaj të mos flasin më me të.

Virgjëresha

Ai – Ju nuk e përjashtoni mundësinë që të mbeteni miq me ish-in tuaj, por bëhet fjalë thjesht për një marrëdhënie civile, pa një transportim të madh emocional (gjë që objektivisht nuk e keni pasur as kur keni qenë çift).

Ajo – Nëse mendoni se mund të keni ndonjë leverdi, atëherë vendosni të mbeteni shok me burrin tuaj dhe jeni mjaft të kujdesshëm për t’i kërkuar ata në kohën e duhur, duke i bërë të besojnë se nuk do të ketë ndonjë grindje. Megjithatë, sarkazmin tuaj nuk mund ta mbani nën kontroll.

Peshorja

Ai – Ju keni shumë miq dhe është e padobishme ta mohoni atë. Dhe shumë herë këto miqësi bëhen marrëdhënie romantike, të cilat mund të funksionojnë ose jo. Një e dashur mund të kthehet përsëri në mike nëse ajo dëshmon të jetë e sinqertë dhe e respektueshme.

Ajo – Ju jeni një person paqësor dhe është e lehtë të mbani marrëdhënie të mira me ju, edhe pas një marrëdhënieje të përfunduar. Midis miqve tuaj të shumtë, ka sigurisht disa ish-ë me të cilët nuk përjashtohet mundësia që mund të keni, nga koha në kohë, një ringjallje të vogël.

Akrepi

Ai – Përderisa ti je një mik i një ish-të dashurës apo gruas është një oksimor. Asnjëherë nuk ju ka ndodhur që të mbani marrëdhënie miqësore me të dashurën tuaj. Motoja juaj është “ose të gjitha ose asgjë” dhe, pasi që tani mes jush ka përfunduar, ju zgjidhni “asgjë”.

Ajo – Ju jeni shumë hakmarrës dhe, nëse për ndonjë arsye të çuditshme vendosni të mbeteni miq me ish-in tuaj, kjo sipas shqip do të ishte me siguri për shkak se po krijoni një mënyrë për t’i bërë ato të paguajnë. Gjithashtu, ju mendoni se do të ishte keq edhe për partnerin tuaj të ri.

Shigjetari

Ai – Ju nuk jeni një person nevrik dhe nuk e keni problem të mbani një marrëdhënie miqësore me ish-in tuaj. Problemi është se, në shumicën e rasteve, ju nxisni xhelozinë e zemëruar të të dashurës tuaj të re, tashmë e mërzitur nga mikeshat tuaja të shumta.

Ajo – Mos ia mohoni miqësinë tuaj askujt, madje as ish-it tuaj. Problemet e jetës janë pa dyshim të ndryshme nga sa mendoni. Megjithatë, nëse sillen në mënyrë të padrejtë ndaj jush, mos i kurseni shakatë dhe ironitë.

Bricjapi

Ai – Për ju është indiferente të jeni mik apo jo të ish-it tuaj. Në afat të gjatë ju e dini që do të humbni kontaktin, por kjo varet kryesisht nga ata. Sigurisht, në fytyrën e ftohtësisë suaj, ata mund të habiten dhe të vendosin të mbyllin çdo marrëdhënie përgjithmonë.

Ajo – Ju jeni një grua e vendosur dhe ju jeni miq me ish-ët tuaj vetëm kur jeni të sigurt se marrëdhënia juaj nuk është humbje kohe dhe ai nuk shpreson për një rikthim. Puna ndryshon kur ish-i juaj është një koleg: puna fiton mbi çdo gjë.

Ujori

Ai – Në përgjithësi ju mbeteni miq me të gjithë ish-ët tuaj. Ata janë njerëz me të cilët keni ndarë momente të rëndësishme dhe nuk ju duket e drejtë t’i përjashtoni ato nga jeta juaj. Megjithatë, nuk e kupton nëse ndonjëra prej tyre mund të shpresojë për ndonjë ndryshim zemre.

Ajo – Edhe pse ish-ët tuaj nuk janë gjithmonë korrektë dhe të sinqertë ndaj jush, është më e fortë se ju: ju mbeteni mike e tyre. Dëgjoni bindjet e tyre dhe i ngushëlloni ato në rast problemesh. Por kur dikush përfiton prej jush, ju papritmas zhdukeni.

Peshqit

Ai – Shumë herë vazhdoni të dëgjoni ish-in tuaj edhe pas largimit nga ju, por ju e dini shumë mirë se marrëdhënia juaj nuk është dhe nuk mund të jetë kurrë një miqësi. Ju jeni i disponueshëm dhe i sjellshëm derisa partnerja juaj e re ju kërcënon që të ndërprisni miqësinë ose përndryshe rrezikoni lidhjen e re.

Ajo – Për të mos humbur kontaktin plotësisht me ish-in tuaj, ju preferoni të mbeteni mike me të, ose të paktën të provoni. Është me të vërtetë e vështirë për ju të shihni vëmendjen e tyre ndaj grave të tjera dhe indiferencën ndaj dëshirave dhe ankesave tuaja të vazhdueshme.

TE TJERA