‘Çmenduria’ e motit/Si do jenë temperaturat këtë fundjavë ?

Pas shiut të rrëmbyeshëm dhe motit me ‘humor të keq” i cili karakterizoi jo vetëm kryeqytetin por gjithë Shqipërinë, këtë fundjavë shqiptarët mund të rrinë të qetë.

Sipas parashikimit të motit, këtë fundjavë nuk do të ketë shi. E shtuna do të karakterizohet nga diell me re dhe me temperatura të larta të cilat do të arrijnë deri në 21 gradë Celsius.

Ndërsa e diela nuk do të ketë asnjë vranësirë, por vetëm diell dhe kohë të hapur./Burimi:balkanweb

TE TJERA

spot_img