“Nuk ka kthim pas”/ Paloka: Një i çmendur mban peng të ardhmen

433

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi protestën e opozitës.

Paloka shkruan se pavarsisht shiut që nuk pushon, protestuesit sot ishin edhe më të shumtë edhe më të vendosur edhe më të revoltuar. Ndërsa shton se një i çmendur po mban peng të ardhmen, ndaj nuk ka kthim prapa.

Postimi i plotë

Nuk doni te shihni! Nuk doni te kuptoni…!!!
Ne nje dite e pak ore dy protesta kombetare.
Pas dhunes se policise dhe kercenimeve te bera me gjuhen e Rames, me gjuhen e Lleshit dhe nje leshi me kercenime e ndalime te qytetareve gjate gjithe dites, pavarsisht shiut qe nuk pushon, protestuesit sot ishin edhe me te shumte edhe me te vendosur edhe me te revoltuar.
Nuk doni te shihni! Nuk doni te kuptoni!
Me keq per ju!
Nje hajdut , nje i cmendur, i marre vete peng nga krimi po mban peng e po kercenon te ardhmen e shqiptareve vetem sepse kerkon te mbaje me dhune karrigen qe e mori me dhune e mashtrim ne bashkepunim me krimin.
Nuk doni te shihni!
Me keq per te gjithe! Per ne nuk ka kthim prapa! Beteja e shqiptareve eshte per ekzistence!