Tensionohet protesta kundër ardhjes në Tiranë të Vuçiç, qytetarët përplasen me policinë (Foto)

829

Protesta e Qëndrës Vetëvendosje në Tiranë është tensionuar, pasi mbështetësit e saj janë konfrontuar me policinë.

Protesta është zhvilluar kundër ardhjes së Presidentit të Serbisë në Tiranë në kuadër të samitit të Brdo-Brijunit.

Qytetarët kanë tentuar të hyjnë në bulevard dhe të marshojnë drejt sheshit Nënë Tereza, por janë shtyrë me forcë nga policia.

Lexo edhe:   ‘DO JA KISHE MOBILUAR DHOMËN XHEJSONIT', ALKETA VEJSIU I MBYLL GOJËN KOMENTUESIT: NUK JAM PARAZIT…