‘Ndryshime drastike’ Astrologia MERI paralajmeron kete shenje horoskopi…

1896

“Nje planet i kundert e ndryshon rrjedhen e jetes sone sidomos nese eshte personal.

Aferdita simbolizon shprehjen tone sentimenale dhe kenaqesine materiale. Keto jane dy ceshtje te rendesishme qe ne te ndjehemi te sigurt. Aferdita e kundert tregon trauma qe jane krijuar ne lidhje sentimentale por edhe nga autotramatizmi jone.

Ne disa raste qendrojme ne gabime ne zhgenjime ne situatat te errta Kerkojme te perkryeren dhe qendrojme ne te njejten kohe te lidhur pas pervojave jo te perkryera”, njofton Meri.

Kete periudhe do pyesim veten

1.Cfare do te thote lumturi per ne

2.Ke kemi refuzuar dhe kush na ka refuzuar

3.Ke kemi lejuar te na plagosi

4.Sa te gjalla jane pervojat qe na kane tramautizuar

5.Pse perserisim te njejtat gabime

Me Aferditen e kundert e kemi te veshtire te shkeputemi nga e kaluaraE risiellim dhe e adoptojme si e vetmja menyre e egzistences
Dashi

Do ju rikthehen pasione per jete personale te fhsehte por edhe per menyra fitimi qe mbartin risk te madh dhe rrezik

Demi

Do ti riktheheni nje lidhjeje qe ju ka lodhur ne martese por edhe ne kontrrollin qe ju bene ne punen dhe veprimtarite tuaja

Binjaket

Nuk do ti shpetoni dot rutines dhe rikthimit tek te njejtat veprimtari e pune duke bere te njejtiat gabime ne perzgjedhjet tuaja

Gaforrja

Nuk do shkeputeni dot nga nje persona me ndikim te madh emocional nga e kaluara si te vetmen mundesi qe mendoni se keni per te rregulluar gabimet qe keni bere

Luani

Dikush ne familjen tuaj do ju shtoj detyrimet dhe pergjegjesit dhe do filloj te ushtroj kontrroll te madh zoterues

Virgjeresha

Kete periudhe duhet te rregulloni gjithcka keni prishur apo keqkuptuar ne mesazhet apo ndihmen qe keni marre ne lidhje me planet dhe interesat tuaja

Peshorja

Do fillojne te komplikohen ndjenjat tuaja dhe nuk do jeni aspak te qarte Kjo do ju beje te riktheheni ne metoda dhe njerez qe do beni gabime ne ekonomi dhe jete personale

Akrepi

Nese te tjeret rikthehen tek ju mos i hapni te gjitha portat lehte Nese ju riktheheni kjo do te thote qe diku keni gabuar dhe po gaboni prape

Shigjetari

Prapaskena ne jeten tuaj personale lidhje te fshehta dhe skandale mund tju rezikojne pritshmerite dhe psikologjine tuaj Kujdes nga Tradhetite

Bricjapi

Keni nevoj kete periudhe per ata njerez qe kane qene te qendrueshem ne jeten tuaj edhe pse kane gabuar ne menyren si ju kane perkrahur
Ujori

Do rregulloni gjithcka qe ju ka penguar ne ngritjen tuaj apo reklamimin tuaj dhe kjo do te thote te ktheheni pak mbrapa ne kohe

Peshqit

Nje person i larget do ju krijoj nje force terheqese te tille sa ju corienton dhe ju nxjerr nga planet dhe jeta juaj e perditeshme apo nga rregulli juaj.