HOROSKOPI i muajit MAJ sipas astrologes MERI, ja shenja me FAT e muajit…

Dashi

Dashuria: Në këtë muaj, ndjenjat kthehen të jenë protagoniste për dashin dhe marrëdhëniet e sapolindura mund të jenë të rëndësishme. Tashmë fillimi i majit, premton të jetë pozitiv me Hënën, Venusin dhe Mërkurin në shenjë. Ndoshta një deklaratë dashurie për ata që duan të forcojnë marrëdhënien, por më mirë të mos i detyrojnë gjërat dhe t’i lejojnë ato të ndjekin rrugën e tyre.

Megjithatë, është e rëndësishme të ndaleni dhe të reflektoni dhe të dëgjoni zemrën tuaj. Saturni këshillon beqarët të shikojnë brenda përpara se të ndërmarrin hapin e parë. Megjithatë, yjet janë pozitive dhe dikush do të humbasë kokën pas jush dhe do të bini në dashuri!

Puna: Fillimi i muajit nis me disa pakënaqësi në punë dhe kjo për shkak të Saturnit që është në opozitë. Megjithatë, nuk duhet të lejoni të bllokoheni nga kjo ndjenjë dhe duhet të vazhdoni sepse ka ndryshime në rrugë, madje edhe ato shumë të favorshme.

Disa propozime me të vërtetë mund të pranohen dhe me Venusin dhe Mërkurin në shenjë mund të rrisin fitimet. Kohë e mirë për të hequr një barrë ose për të vënë më shumë përpjekje në një projekt që është i dashur për ju. Situata është në rritje sidomos në fund të muajit, kur një lajm i mirë mund të vijë.

Demi

Dashuria: Është një muaj i rëndësishëm në dashuri për Demin, veçanërisht për ata që mendojnë të jetojnë së bashku ose të martohen. Ata që lindin nga shenja Dem që janë në çift do bëjnë plane për të ardhmen, ndërsa ata që ndjejnë ndjenjat për dikë që janë të angazhuar tashmë duhet të presin. Horoskopi këshillon beqarët të dalin përpara dhe të përfitojnë nga mundësitë për të mbajtur takime. Njohja e njerëzve të rinj do të jetë një mënyrë për të kuptuar nëse duan të lidhen apo jo me dikë. Deri në mes të muajit, Mërkuri ka një ndikim pozitiv.

Puna: Në vendin e punës është një muaj i nxehtë për ju dhe është e nevojshme të shfrytëzohen më shumë situata që ofron qielli. Çdo gjë varet nga mënyra se si vendosni veten në lojë dhe nëse lajmi i mirë arrin për ata që presin një kontratë. Hëna fillon të kthehet në drejtimin e duhur dhe është koha për të realizuar edhe dëshirat më ambicioze. Kushdo që mendon se meriton më shumë do të jetë në gjendje të bëjë disa kërkesa. Fundi i muajit është koha ideale për të marrë vendime të rëndësishme.

Binjakët

Dashuria: Në dashuri, binjakët që kanë përjetuar një kohë të vështirë mund ta kapërcejnë atë në këtë muaj, duke pasur parasysh qiellin e favorshëm. Por kushdo që ka një marrëdhënie të fortë në bazë të dashurisë fiton, ndërsa ata që përpiqen vetëm dëshira fizike do të djegin fazat dhe së shpejti do t’i japin fund asaj që dukej të ishte ndjenja e sinqertë. Sipas horoskopit ata që janë të vetëm mund të kenë më shumë vështirësi, sepse ndërmarrja e njohjeve të reja mund të jetë e komplikuar. Ndoshta tendenca është që t’i afrohemi njerëzve që nuk janë tërësisht të disponueshëm dhe ne duhet të jemi të kujdesshëm për t’u besuar atyre që mund të mashtrojnë.

Puna: Në këtë muaj të majit binjakët në punë e gjejnë veten me kundërshtimin e Jupiterit. Ata që janë të pakënaqur duhet të durojnë, yjet na këshillojnë që të mos hedhim gjithçka në këtë moment të pavendosmërisë. Ata që kanë ndërmarrë përvoja të reja për disa kohë duhet të marrin në konsideratë nëse duhet apo jo të vazhdojnë. Ata që po presin për një konfirmim, edhe nëse gjërat po ngadalësohen, mund të jenë lajme të mira në dy javët e para të muajit. Është e mundur që disa vendas të vënë në pikëpyetje një bashkëpunim, sepse ata përpiqen për diçka më shumë.

Gaforrja

Dashuria: Në dashuri, ndjenjat vazhdojnë të jenë luhatëse dhe të komplikuara. Diskutimet nuk mungojnë përkundër disa momenteve të pushimit dhe madje edhe ata që jetojnë një histori të bukur dashurie nuk mund të përqendrohen ashtu siç dëshirojnë. Impulsi dominues është të kërkosh kënaqësi të tjera, por nganjëherë hedhja vetë do të thotë të marrësh edhe qoshe të vërteta. Megjithatë, konfliktet e brendshme sjellin këshilla dhe sjellin atë që ju dëshironi. Këtu atëherë ata që kanë në një histori serioze mund ta mbajnë atë dhe ata që janë vetëm të presin të takojnë dashurinë duke kaluar nga një pushtim në tjetrin!

Puna: Në këtë muaj Gaforret duhet të ndalen për një moment dhe të reflektojë në fazën e tyre të punës. Problemet që ndodhën në fillim të vitit tani vijnë në kokë dhe sipas horoskopit është e nevojshme të reagojnë dhe të largohen nga e kaluara për të filluar një jetë të re. Sidoqoftë, ju duhet të zgjidhni kohën e duhur dhe kushtet më të favorshme, në mënyrë që të mos gjeni veten duke filluar nga e para. Alternativa është të shtrëngoni dhëmbët dhe të ecni përpara, por jo të gjithë do të jenë të gatshëm ta bëjnë atë. Dhe pastaj, meditoni për çdo vendim, duke qenë të kujdesshëm që mos u besoni atyre që njihni për një kohë të shkurtër dhe që ndoshta vetëm parashikoni iluzione.

Luani

Dashuria: Ndjenjat po lulëzojnë për luanin në këtë muaj maj, falë pranisë së Venusit dhe Mërkurit. Mos e humbisni pasionin dhe ata që kanë një partner që duket i largët mund të afrohen duke transmetuar emocione. Ata që janë të vetëm në këtë kohë janë të vendosur për të filluar marrëdhënie të reja dhe nuk do të humbasin ndonjë mundësi. Edhe nëse rreth mesit të muajit mund të ketë disa ngjarje të paparashikuara, nuk duhet të hiqni dorë dhe ata që duhet të zgjedhin mes dy situatave duhet të pasqyrojnë mirë dhe të shmangin ndjekjen e personit të gabuar.

Puna: Pjesa e parë e muajit maj është e rëndësishme për punën, ata që duhet të flasin për një marrëveshje pune mund të përfitojnë nga ky moment, veçanërisht ai që bie në ditët e para të muajit. Në këtë periudhë ka shanse të shkëlqyeshme për të rinovuar marrëveshjet dhe bashkëpunimet dhe ata që tashmë janë testuar nuk do të kenë probleme. Me angazhim, ju mund të tregoni cilësitë tuaja dhe të merrni atë që dëshironi. Rreth fundit të muajit vijnë përgjigje të rëndësishme, të cilat kryesisht kanë të bëjnë me ata që synojnë një rol udhëheqës apo një njohje.

Virgjëresha

Dashuria: Ky muaj është shumë interesant për dashurinë dhe ata që lindin nga shenja mund të bëjnë takime fatale, veçanërisht nëse janë vetëm. Sa për ata që kanë pasur një marrëdhënie të gjatë, edhe nëse ka keqkuptime, gjithçka do të zgjidhet, me kusht që gjithçka të sqarohet. Mund të ketë probleme me një natyrë ekonomike, ose ndoshta me fëmijë, por duhet të kujdesemi për të shmangur keqkuptimet. Prandaj, duke folur qartë është zgjidhja më e mirë për të jetuar me qetësi më të madhe. Venusi, Marsi dhe Saturni janë në aspektin pozitiv dhe ftojnë të jenë më të disponueshëm.

Puna: Muaji i rimëkëmbjes në punë për virgjëreshat, veçanërisht për ata që ende kanë mosmarrëveshje të hapura. Ata që mbajnë një rol prestigjioz mund të marrin atë që duan ose të vendosin nëse do të vazhdojnë ose jo, pasi që i menaxhojnë gjërat. Në vend të kësaj, ata që kanë ngadalësuar duhet të gjejnë një zgjidhje për të arritur fundin. Megjithatë, perspektivat për fillimin e një projekti të ri janë të mira, ka kushte të favorshme për ta bërë këtë në lidhje me të kaluarën dhe qetësi më të madhe të brendshme për të përballuar gjithçka.

Peshorja

Dashuria: Në dashuri ju këtë muaj do të jeni të favorizuar. Në fakt, nga mesi i muajit ata do të jenë në gjendje të hapin diçka të re, ndërsa ata me një marrëdhënie afatgjatë mund të duhet të rishikojnë diçka. Për të mbajtur marrëdhënien gjallë, është thelbësore të komunikosh me qetësi dhe të adresosh çdo çështje me partnerin/en. Mund të ketë keqkuptime të vogla që nëse diskutohen menjëherë mund të kapërcehen. Qielli është i favorshëm për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të bëjnë takime të afta për të përjetuar emocione të forta.

Puna: Pas javës së parë muaji maj premton të jetë pozitiv në sferën e punës. Sipas horoskopit, në fakt, në këtë periudhë është e mundur të bëjmë zgjedhje të rëndësishme të punës, nëse vendosni të shkoni vetëm ose të vazhdoni të punoni nën varësi. Ka gjithashtu shumë mundësi për të marrë rrugë të reja, dhe nuk ka mungesë energjie për t’i ndjekur ato. Më të guximshmit do të marrin vendimet e nevojshme pa u ndikuar nga të tjerët. Ata që kanë pasur disa probleme në të kaluarën që kanë lënë pas dore këtë muaj do të jenë në gjendje ta zgjidhin atë në mënyrën më të mirë.

Akrepi

Dashuria: Periudha vendimtare për zbulimet, shumë e rëndësishme nga pikëpamja sentimentale dhe profesionale. Nuk përjashtohet që në maj shumë vendosin të formalizojnë një marrëdhënie dhe të kapërcejnë edhe vështirësitë fillestare. Ata që kanë disa keqkuptime do të duhet të kërkojnë sqarime për të qenë në gjendje të vazhdojnë pa vonesë. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mos veprohet me veprime të dukshme dhe shumë të drejtpërdrejta, në mënyrë që të mos krijohen tensione dhe ndoshta dikush do të duhet të ndryshojë qëndrimin. Moment i butë edhe për beqarët të cilët do të kenë vështirësi në vendosjen e miqësive, prandaj duke u larguar për të qenë të dyshimtë dhe një buzëqeshje gjithmonë të hapur!

Puna: Në punë në muajin maj, akrepi mund të marrë një hap të rëndësishëm, veçanërisht nëse ka bërë të njëjtën veprimtari me vite të tëra. Në fakt, dikush mund të vendosë të fillojë biznesin e tij dhe të përqëndrohet në fuqinë e tij për të ndërtuar një të ardhme. Ata që kanë ndryshuar aktivitetin e tyre tani duket se janë në rrugën e duhur dhe vazhdojnë karrierën e tyre. Horoskopi këshillon kundër idealeve të paarritshme dhe armatosjes me guxim kur ka pasiguri për t’u përballur. Në fund të majit do të jetë më e lehtë për të marrë vendime të rëndësishme.

Shigjetari

Dashuria: Familja dhe ndjenjat kthehen në vendin e parë për Shigjetarin. Muaj maj është një muaj konfirmimesh pozitive dhe nëse nga njëra anë ata që kanë vendosur të ndajnë do ta bëjnë këtë pa vështirësi, në anën tjetër ata menjëherë mund të marrin një dashuri të re. Momente jashtëzakonisht pozitive për çiftet që kërkojnë një fëmijë. Ata që janë të vetëm do të jenë në gjendje të takojnë dikë dhe të përjetojnë emocione të forta, edhe nëse ndoshta ata nuk bien në dashuri, por do të jenë ata që do të kapitullohen.

Puna: Në vendin e punës është koha e duhur për të përfunduar negociatat, veçanërisht nëse ka pasur vonesa dhe rrethana që nuk janë saktësisht të favorshme. Çdokush që ka punuar në muajt e fundit për dikë që nuk e ka njohur vlerën e tyre tani kërkon drejtësi. Megjithatë, është e mundur që disa prej shenjave të vendosin të braktisin bashkëpunimet në funksion të diçkaje më të mirë. Koha më e favorshme për lidhjen e marrëveshjeve është java e parë e muajit, megjithëse nuk përjashtohet që periudha e favorshme do të zgjatet.

Bricjapi

Dashuria: Muaji maj fillon me disa tensione të vogla në dashuri për Bricjapët, prandaj që nga fillimi është më mirë të shmangësh diskutimet me partnerin/en. Edhe nëse ka ditë veçanërisht të tensionuara, horoskopi fton çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë për të kërkuar bashkëpunim. Megjithatë, mendimet mund të adresohen diku tjetër dhe kjo mund të jetë shkak i heqjes. Dhe pastaj, duke kaluar më shumë kohë në intimitet mund të jetë një zgjidhje, ndoshta duke marrë një pushim ose një udhëtim jashtë qytetit, ose duke kaluar një mbrëmje romantike për të zgjuar harmoninë. Beqarët në këtë periudhë mund të fillojnë njohje të reja.

Puna: Në vendin e punës, Bricjapët jetojnë një muaj të përsosur për të qenë konkurrues dhe për të kapërcyer sfidat. Është gjithashtu koha e duhur për të menduar për një projekt që tani për tani ka mbetur vetëm në kokën e tij. Sipas horoskopit, situata konkrete mund të ndiqet për të arritur sukses dhe të përqendrohet në gjëra të reja në vend që të rimarrë ato të vjetra. Duke filluar nga dekada e parë, Mërkuri fillon një transit të bukur në shenjë, e cila do të vazhdojë deri në fund të muajit, pasi të gjitha situatat do të bëhen më të qarta.

Ujori

Dashuria: Në dashuri situata për Ujorët në këtë muaj është pak kritike, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që do të ketë një largim, përveç çifteve që kanë qenë në një krizë për njëfarë kohe. Sipas horoskopit, ata që lindin nga shenja do të kushtojnë më shumë kohë për të punuar dhe kjo do të ketë pasoja të pashmangshme në dashuri. Një situatë e parehati të madhe mund të ndodhë rreth mesit të muajit, kur mund të ketë tundime nga palët e treta. Beqarët do të duhet të përballen me tema të rëndësishme në pjesën e fundit të muajit, kur Hëna dhe Mërkuri janë në një aspekt pozitiv.

Puna: Do të ketë situata të pazgjidhura në vendin e punës, në lidhje me paratë ose një kontratë që do të ripërtërihet. Një situatë bllokimi mund të ngrejë shqetësime, por yjet këshillojnë të shtyjnë të gjitha vendimet e rëndësishme në fund të muajit, kur rrota fillon të rrotullohet. Shumë do të vendosin të lënë një situatë profesionale që nuk kënaq për të marrë rrugë të reja. Shkurtimisht, është një moment ndryshimi dhe ka nga ata që do të vendosin të bëjnë investime të reja, të cilat në çdo rast pritet të jenë pozitive. Jupiteri kthehet i favorshëm në dekadën e fundit dhe ndihmon në të gjitha aktivitetet.

Peshqit

Dashuria: Nga këndvështrimi sentimental do të ketë një ringjallje në gjysmën e dytë të majit për vendasit e peshqve. Çiftet që po përjetojnë një situatë të paqëndrueshme duhet të gjejnë një zgjidhje dhe ata që janë ndarë do të duhet të veprojnë sa më shpejt që të jetë e mundur para se konfliktet ti marrin përsipër. Efektet e një situate të ndërlikuar në dashuri gjithashtu mund të kenë pasoja në punë dhe për këtë arsye një vendim urgjentisht është i nevojshëm. Shumë ndryshime po vijnë, madje edhe për ata që duan të konfirmojnë një dashuri! Beqarët mund të bëjnë takime të mëdha dhe erosi, në sajë të ditëve më të shpeshta me diell, është në rritje të mprehtë.

Puna: Në këtë muaj maj, është më mirë që peshqit të shtyjnë projektet më të rëndësishme në kohë më të mira në lidhje me punën. Megjithëse nuk ka ardhur koha që të jetë një protagonist, do të ketë një lajm të mirë sidomos gjatë dekadës së parë të muajit, por gradualisht situata mund të përmirësohet më tej. Rreth fundit të muajit energjia do të jetë në maksimum dhe peshqit do të jenë në gjendje të rifitojë kontrollin e situatës. Prandaj nuk duhet të shqetësoheni për pengesat, është një periudhë fitimi sa i përket garave.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img