Horoskopi i muajit Maj nga Astrologia Meri: Kjo shenjë horoskopi do nis një jetë të re…

E ftuar pasditen e sotme tek “Rudina” ishte astrologia e njohur Meri Shehu e cila dha parashikimin e muajit Maj i cili duket se do të jetë një muaj i mirë për të gjitha shenjat.

“Ndikimi i planeteve do jetë i zhurmshëm, inatçor, me përballje dhe sherre.

Një muaj që nuk do na lejojë të na ka kapi rutina, një muaj lëvizjesh, sqarimesh, kontraditash.

Më poshtë renditja e shenjave nga Meri, nga shenja me më pak fat për këtë muaj tek ajo me më shumë fat.

12.Dashi – Do bien pre e ndonje tradhetie ose mashtrimi ekonomik ose e ndonje gracke. Kjo do kapercehet pas dates 4 kur gjerat fillojne qetesohen. Ceshtjet ligjore do jene ne kontradite. Probleme ne ceshtje ligjore ne dhjetediteshin e pare. Pas dates 4 fillon nje rinovim ekonomik. Ne ceshtjet familjare do kene debate.

11.Akrepi – Do kene nje fillim te ri pune, nje njohje e mire qe do zgjase nder vite, nje tradheti ne lidhje me punen. Te mos investojne ne ekonomi me shume sec duhet dhe te mos bejne ndonje marredhenie pasionante jo te qarte. Mos te marrin risk se mund te behet ndonje skandal. I pret nje cikel i ri pas dates 20.

10.Luani – Duhet te kene shume vemendje ne ceshtjet e karrieres dhe punes. Gjerat do marrin nje kthese te papritur. Do kene nje surprize te pakendshme. Te projektojne mire hapat dhe ndryshimet ne oune. Te menaxhojne mire martesat. Kujdes me njohjet e reja, u shpreh Meri, bën të ditur xing.al.

9.Binjaket – Duhet te kene kujdes nga nje ndonje permbysje e emrit te tyre. Ka disa gjera te mira ky muaj pasi Merkuri pas dates 21 do futet ne shenjen e tyre dhe do i jap avantazh ne komunikime. Marrin eufori. Para kesaj date duhet te kene kujdes per humbje ekonomike.

8.Shigjetari – Do merrem shume me punen, do kene nje lajm jo te mire pune, nje heqje nga puna por pas dates 4 kane nje lajm te mire. Kujdes ne ceshtjet er.otike se mund te kene ndarje ose manipulim. Mund te jene shfrytezuar ose kane shfrytezuar dike. Pas dates 15 deri 21 maj do jete nje periudhe shume e mire.

7.Peshorja – Do kene nje detyrim te madh ekonomik, nje menaxhim jo te mire, debate ne cift. U del nje e drejte, nje dhurim parash. Do shijojne mesin e muajin me para, dhurata, udhetime, kualifikime. Keto duhet t’i menaxhojne mire, te mos nxitohen, u shpreh Meri, bën të ditur xing.al.

6.Peshqit – Do jene fatlum, do kene shanse, do udhetojne, duhet te kene kujdes ne marredheniet me familjaret, do kene grindje dhe sherre. Do ndryshojne shtepi, ndertime, planifikime. Pas dates 21 u del dicka pengese.

5.Gaforrja – Miqesi, perkrahje, aleanca kete muaj. Por pas dates 16 do jene agresiv, dalin nga vetvetja, do jene nervoz, inatçor. Do kene disa prapaskena ne lidhje me punen, ligjin, disa situata te paqarta personale do i ngarkojne. Nese do kene pak qetesi do t’ja dalin, u shpreh Meri, bën të ditur xing.al.

4.Virgjeresha – Do kene lajme te mira ekonomike, personale. Do kene shpenzime te teperta, investim shpirteror. Pas dates 4 vijne gjera te mira. Ne fund te muajit te shohin mire planet. Mund te ndertoni, bleni ose arredoni shtepine. Mund te beni udhetime, por mos e kaperceni masen e asaj qe mund te beni per momentin.

3.Bricjapi – Do gjejne momentin romantik, do gjejne nje partner qe t’i doje, qe t’i perkushtohet. Do gjejne dashurine. Nje fillim i ri i pret ne nje projekt te rendesishem qe e duan fort. Kujdes me ceshtjet familjare, me ndonje shpenzim ose tejkalim kompetencash. Pas dates 4 gjerat marrin drejtim te mire. Mos marrin vendime per nje ndryshim te madh, u shpreh Meri, bën të ditur xing.al.

2.Ujori – Mund te behen me shtepi, familje, me femije. Ta shijojne kete muaj. Do i japin duart nje dashurie te madhe.

1.Demi – Dielli ne shenjen e tyre do ngroh ngadale, por qendrueshem. Do kene shpenzime ditet e para, por pastaj do fillojne te cojne gjerat sic duan. Do dalin me shume, do argetohen me shume. Do ndryshojne jeten e tyre. Do behen elektrik. Pas dates 21 do e mendojne dhe nje here nje ceshtje pune me jashte ose udhetime do fillojne te behen skeptik./Xing.al

TE TJERA

spot_img