Astrologia Meri Shehu ka një paralajmërim: Kjo shenjë duhet të bëjë shumë kujdes…

667

Astrologjia e njohur Meri Shehu, ka bërë parashikimin për secilën shenjë Horoskopi. Sipas astrologes Meri shenja që duhet të bëjë më shumë kujdes ëshstë ajo e Bricjapit

Më poshtë renditja e shenjave nga ajo me më pak fat deri tek ajo me shumë fat për këtë muaj:

Bricjapi kanë marrë shumë energji dhe ka ardhur momenti ta akulmulojnë në meditim, punë krijuese, në plane, do tërhiqen pak nga skena, do mendojnë për hapin e radhës.

Janë në këtë pozicion për shkak të periudhës përgatitore. Duhet të jenë të vëmendshëm në marrëdhëniet e paekuilibruara sepse duhet t’i zgjidhin me kujdes. Mund të humbin ndonjë vend superior pune, ndonjë ndarje e bujshme.

Binjakët do kenë shume sprova, me demonstrime te mëdha, do kenë kërkesa llogarie. Ose do plotësohen ose do përjashtohen, mund te kemi ndarje, divorce. Mund te kemi përballje për çështje te ndryshme ligjore

Gaforrja ky muaj do i jap stres ne lidhje me marrëdhëniet familjare, problemet ose do shkojnë drejt një rregullimi ose do hiqet dore nga një projekt pune ose çështje familjare e rëndësishme, jupiteri do i sjell shume pune dhe shume ankth ne lidhje me punen.

Virgjëresha do merrni vendime te mëdha, një martese e konsiderusheshme, një fëmije, do futen ne një kallup te madh zhvillimi. Ata qe janë skeptik dhe nuk marrin asnjë lloj ndikimi do marrin vendim te madh.

Demi do futen ne një periudhe shume te rëndësishme te parave qe kane ose i kane te tjerët. Jeta e tyre tani fillon e transformohet. Ose do bëhen njerëz qe fitojnë një prone, mund t’i vije ndonjë mbarësi.

Luani janë ne një periudhe shume pozitive do kenë muajin me te bukur erotik, do merren me art. Do kene probleme por për te rregulluar, mund te kërkojnë te lindin fëmijë. Fëmijë, dashuri, projekte, tha Meri.

Dashi nuk po i zgjidh akoma çështjet ekonomike, duhet te zgjidhe edhe partneritetet dhe do kjo do t’i japë shume hapësire. Do fluturojnë, do udhëtojnë, do ndryshojnë partneritete.

Ujori do kenë një jete sociale te mahnitshme, do kenë qëllime me filozofi, udhëtime, do bëjnë miq te rinj, gjera komplet te reja, kujdes nga skandalet me shoqërinë ose jetën erotike.

Peshqit do merren shume me karrierën, do shquhen dhe do bëjnë gjera me shume sesa mendonin te tjerët, jupiteri i ndihmon te valëviten bukur, presim një periudhe te rëndësishme ne karriere, ne martese.

Akrepi kane mundësi te ndryshojnë jetën e tyre, do merren me ekonominë, deri muajin tjetër do i jepen avantazhe te mëdha te përgatiten për një ndryshim te madh ne çështjet e tyre ekonomike, ndërkohe duhet e merren me jetën private se kane pengesa, rikthime nga e kaluara.

Shigjetari duhet te rregullojnë marrëdhëniet, mos te shkojnë prapa njerëzve jo te duhur, shoqëria, miqtë do jene te rëndësishëm për ta, do merren shume me jetën personale, me ndryshimin e pamjeve te jashtme, mund te fejohen, te martohen.