Aksidenti tragjik në Shkodër/ Spahia: I skandalizuar, ambulanca shkoi në vendngjarje pa mjek…reagon spitali

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka reaguar në lidhje me aksidentin tragjik në Shkodër, ku humbën jetën 2 gra dhe mbetën të plagosur 5 persona.

Spahia shprehet se ndihet i skandalizuar si mjek, kur mësoi se ambulanca kishte shkuar të jepte ndihmën pa asnjë mjek.

Ish-deputeti shprehet se ndihma në të tilla raste është jetike, por kjo nuk kuptohet nga amatorët e Ramës.

Statusi i plotë:

AMBULANCA SHKON PA MJEK NË AKSIDENT!

Keqardhje e ndjerë për aksidentin e rëndë që ndodhi në Kryebushat të Shkodrës! Si mjek jam i skandalizuar kur mësova se ambulanca kishte shkuar të jepte ndihmën, pa asnjë mjek! Një papërgjegjshmëri e tillë kriminale dëshmohet vetëm nën qeverisjen e Rilindjes!

Ndihma e menjëhershme në raste të tilla është jetike por kjo nuk kuptohet nga amatorët e përzgjedhur nga Rilindja! Si mund të luhet kështu me jetën e njerëzve!

Ndaj kesaj Spiatli ka reaguar duke thene:

Reagon spitali i Shkodrës: Dy autoambulanca me mjekë dhe infermierë në vendngjarje

Duke shprehur ngushellimet për 2 viktimat në aksidentin rrugor të ndodhur në Kryebushat, Spitali Rajonal Shkodër bën me dije si më poshtë:

Menjëherë pasi jemi njoftuar për aksidentin e ndodhur në Bushat rreth orës 15:00, dy ambulanca të spitalit Shkodër janë nisur menjëherë drejt vendngjarjes së bashku me dy mjekë dhe infermierë.
Dy persona kanë humbur jetën në vendngjarje,

ndërsa 5 të plagosur u transportuan në spitalin e Shkodrës, ku morën trajtimin e nevojshëm mjekësor. Aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën. Një prej të plagosurve ka dalë nga spitali dhe 4 të plagosur ndodhen në kujdesin e mjekëve.

Luizi është sëmurë, banorët i qëndrojnë pranë

Pas përfundimit të ‘Prime’, Luizi u shtri në krevat pasi nuk ndihej mirë. Kiara shkoi aty ta pyeste se çfarë e shqetësonte, por Luizi...

Horoskopi 29 janar 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju për këtë të dielë…

Dashi   Investimet e kaluara mund të japin kthime të mira. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Ditë e mbushur...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Lekët i dua si vdekja”, burri rrëzon deklaratën e gruas me një puthje të ëmbël

Seanca e “Shihemi në Gjyq” ka mbërritur drejt fundit...

(video) Sipas Zhakut: Luizit i duhet një…sikar! E çfarë ishte kjo?

Zhaklina është opinioniste e këtij edicioni të Big Brother...

Sëmuret Luizi gjatë natës, banorët i rrinë afër! “Po u sëmure ti, u mbyll Big Brother”

Mbrëmjen e djeshme në spektaklin e rradhës të Big...