HYRJELAJME“Në Shkodër ka patur blerje votash”, ish-deputeti i PD i jep një...

“Në Shkodër ka patur blerje votash”, ish-deputeti i PD i jep një këshillë Erion Braçes

Pas deklaratave të zv.kryeministrit Erion Braçe se në Shkodër ka patur sinjale se janë vjedhur votat, por nuk ka reaguar pasi zgjedhjet u certifikuan si legjitime, i përgjigjet Bardh Spahia nga radhët e PD.

Ai jo vetëm i hedh poshtë deklaratën e tij, por i jep dhe një këshillë Braçes që nis fillimisht me zbardhjen e shkakut se përse kryeministri Rama nuk vjen në Shkodër.

Reagimi:

ZOTI ZV.KRYEMINISTER LEXO LIGJET

Erjon Brace paska deklaruar se paska sinjale e se paska pasur blerje pa fund votash ne Shkoder, por nuk e kontestoka rezultatin meqe zgjedhjet jane certifikuar si legjitime!!!!!! Vertete z.Brace kete llogjike ka nje individ qe eshte deputet prej plot gjashte legjislaturash????

Kete llogjike ka ai qe eshte numri 2 i ekzekutivit? A e di z.Brace se kur ke te dhena per nje veper penale, ke detyrimin ligjor ta denoncosh tek

strukturat ligjzbatuese, tek ato struktura qe ju i kontrolloni plotesisht? A e di z.Brace se halli qe ju ka zene me pergjimet e dosjes 339 e

184, te prokurorise e jo te PD, sic jane publikuar per blerje te zgjedhjeve duke perdorur bandat tuaja, nuk mbulohen me keto lloj perrallash qe edhe

vete nuk i beson? Shkodra ua ka dhene pergjigjen identike ne cdo pale zgjedhje, e padyshim duke i akuzuar shkodranet se qenkan blere, thjesht u perforcon qasjen

refuzuese qe kane ndaj asaj cfare perfaqesoni! Nje keshille z.zv.kryeminister me detyre inspektori meqe ke marre persiper te punosh fort: nise nga zbardhja e arsyes se perse shefi yt ka frike te vije ne Shkoder.

TE TJERA

spot_img