Surprizat e motit, ja kur priten rrebeshe shiu

424

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të dendura në Veri dhe Verilindje të vendit duke gjeneruar reshje të pakta e afatshkurtra shiu.

- PUBLICITET -

Pasditja dhe mbrëmja sjellë shtim të vranësirave dhe në zonat qendrore dhe jugore duke gjeneruar rrebeshe shiu afatshkurtër.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por rënie sjellë mesdita duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C në 22°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

- PUBLICITET -