Nënë Tereza dhe gratë e tjera të fuqishme, në videoklipin e këngëtares Anouk

Këngëtarja holandeze Anouk e ka bërë rikthimin e saj në muzikë me një videoklip të mahnitshëm.

“It’s a new day” titullohet kënga e re e Anouk, ku ajo ka potretizuar gratë e fuqishme të botës të cilat po e hapin dhe e kanë hapur rrugën për fuqizimin e grave gjithandej në planet.

Anouk është grimuar sikur plot personazhe, përfshirë këtu shqiptaren Nënë Tereza, më pas Oprah Winfrey, Nefertiti, Rosa Parks, Michelle Obama, Malala, Margaret Thatcher, Marie Curie, Mona Lisa, Frida Kahlo dhe gra të tjera që në histori kanë shënuar revolucion.

“Këto janë gra që kanë luftuar me intelektin e tyre dhe kanë qenë inspirim për gratë dhe vajzat nëpër botë. Këto janë gra që kanë ngritur zërin për barazi gjinore” ka shkruar Anouk në videon e saj në Youtube, shkruan KultPlus.

Anouk është ndër këngëtaret më të mira holandeze, e njohur sidomos për hitin e saj “Nobodys Wife”, vite më parë. / KultPlus.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...