A keni shumë sherre dhe ju ecën ters në shtëpi? Ujë, kripë dhe uthull…në mëngjes do mbeteni gojëhapur!

Edhe nëse jeni një person skeptik për këtë temë, kjo nuk e mohon faktin se energjia negative mund të vendoset në shtëpinë tuaj. Shumë shpesh, kjo energji negative, që rrjedh nga argumentet dhe grindjet, do të mbetet në shtëpinë tuaj dhe do të shkaktojë negativitet të mëtejshëm.

Tradicionalisht, shkenca nuk i pëlqen gjërat që nuk mund të preken, maten ose vendosen në një provë. Megjithatë, ka forca të padukshme dhe të paprekshme në botë. Zakonisht nuk i shohim ato, por ndonjëherë i dëgjojmë shumë qartë.

A keni hyrë ndonjëherë në dhomë dhe papritur keni ndier një energji të rëndë të errët, apo edhe një frikë të pavetëdijshme? Ose në të kundërt, a ishte dhoma e lehtë, e freskët dhe stimuluese?

Kjo mund të zbatohet si për njerëzit që vijnë nga vibrimet e mira ashtu edhe nga ato të këqija. Në çdo rast, njerëzit, objektet dhe hapësirat e pajeta mund të ruajnë një “sediment” të energjisë. Duket se energjia emocionale mund të lidhet me objekte dhe të vendoset mbi to.

Disa dekada më parë, ne u përpoqëm të tregojmë se energjia emocionale e njeriut me të vërtetë ndikon në botën fizike rreth nesh.

Në veçanti, janë kryer eksperimente të shumta që kanë treguar efektin fizik të mendimeve, fjalëve, emocioneve dhe muzikës në strukturën kristaline të ujit. Pra, nëse herën tjetër që dëshironi të bëni një skandal në shtëpi, mos harroni se familjet tuaja madje edhe kafshët shtëpiake janë nën sulm.

Energjia juaj negative, në kuptimin literal të fjalës, ndikon në çdo qelizë.

Lajm i mirë është se energjia pozitive, respektivisht, vepron në drejtim të kundërt. Ne mund të rrezatojmë dashamirësinë dhe madje të tregojmë dashuri dhe kujdes për të dashurit tanë, dhe kjo i shëron dhe i ushqen ato.

Përgatitni një ilaç për energjinë negative!

Do t’ju duhet:

2 lugë uthull të bardhë, 2 lugë çaji kripë e trashë, një kavanoz me gjysmë litri me ujë të filtruar.

Përgatitja:

Merrni një kavanoz transparent, shtoni të gjithë përbërësit dhe përzieni.

Vendosni kavanozin në vendin ku kaloni shumë kohë dhe lëreni atë atje për një ditë.

Kontrolloni nëse kristalet e kripës po rriten në ujë.

Nëse kristalet rriten, kjo do të thotë se ata kanë absorbuar të gjithë energjinë negative dhe tani ju mund të përgatitni një kavanoz të ri me një zgjidhje për një pjesë tjetër të shtëpisë tuaj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME