Zhdukni thinjat me një recetë farë të thjeshtë, zgjat vetëm 5 minuta

849

Thinjat janë një pjesë normale e procesit të plakjes, dhe në moshën 50­vjeçare gjysma e popullsisë fillojnë t’i vërejnë ato, por mund të ndodhë edhe në moshë më të re.

Këto fije të bardha shpesh i bezdisin shumë femrat por për fat të mirë, disa ekspertë për flokët kanë gjetur një zgjidhje të pabesueshme, të sigurt dhe të lehtë për ta bërë në shtëpi.

Ja çfarë duhet të bëni:

Përbërësit:

3 thelpinj hudhër
1 kg mjaltë të papërpunuara
4 limona
200 ml vaj liri
Udhëzime:

Fusni hudhrat dhe lëngun e limonëve në një tas, shtoni mjaltin dhe vaj e lirit, përziejini të gjithë përbërësit mirë. Mbajeni masën e përftuar në një kavanoz qelqi duke e ruajtur në frigorifer.

Si ta përdorni?!

Hani 1 lugë gjelle nga përzierja, para vaktit, dy herë në ditë deri sa ta përfundon