Rrëfimi që do ju lërë pa frymë i Eli Farës: Prita duke mu dridhur këmbët derisa të më qepnin, ditën tjetër…

1116

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Eli Fara, ka bërë një dedikim mjaft emocionues me rastin e ditëlindjes së vajzës, Marina.

Nëpërmjet një postimi në profilin e saj në “Instagram”, këngëtarja kujton momentin e lindjes së vajzës në materntietin e Korçës, dhe të gjitha vuajtjet e asaj dite që ia vlenin kur mori në krahë engjëllin e saj të vogël.

“Në dt 26 mars të vitit që u linde ti Jeta ime, ndodhesha në maternitetin e Korçës,vizitat e njerëzve të afërm kishin mbaruar dhe unë rrija shtrirë në krevatin e një dhome që e ndaja me një tjetër zonjë që priste të sillte në jetë fëmijën e saj, në orën 20:30 ndjeva dhimbjet e para të lindjes..

U gëzova që më në fund do të shihja fytyrën tënde.. u tremba sepse asnjë njeri i afërt nuk ndodhej pranë meje.. dhimbjet sa vinin e bëheshin më të forta, fillova të ulërija.. ngrita spitalin në këmbë, mjeku që ishte roje atë natë me thoshte hajde merrja një kënge!n(Për shaka) në momentin e fundit më treguan që lindja ishte e vështirë sepse pozicioni jot ishte mbrapsht..

nuk i vura rëndësi, sido që të ishte, ti do dilje prej meje.. dhe ndodhi rreth orës 2:30 të dt 27 mars, me një goxha prerje, mu errën sytë, gjysmë e vetëdijshme dëgjova doli..vajzë ❤️ prita e prita duke mu dridhur këmbët derisa të më qepnin.. në mëngjes kur të mora në krahë harrova çdo gjë ..ndjesia ishte hyjnore, mu ngroh i gjithë trupi, shpirti, Zemra ,

Edhe ? Marina ime!??”, shkruan Eli në “Instagram”.

Lexo edhe:   Babai në burg se protestoi,fëmijët nuk dinë asgjë.