HYRJELAJMEAKTUALITETZJARR I MADH NË NËNSTACIONIN ELEKTRIK

ZJARR I MADH NË NËNSTACIONIN ELEKTRIK

Flakët e zjarrit kanë përfshirë nënstacionin elektrin në Zall të Fushë Krujës.

Mësohet se shkak i zjarrit është rrjedhja e fiderit numër 14, ndërsa fatmirësisht raportohet vetëm për dëme materiale.

Zjarrfikëse të shumta kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për normalizimin e situatës.

TE TJERA

spot_img