Mamaqi rrëfen: “2 gisht mjaltë” kushtonte 15 mijë euro në ditë

Ermal Mamaqi tregoi shumë nga prapaskenat e filmit “2 gisht mjaltë”, që ka realizuar me Elvana Gjatën e aktorë të tjerë, gjatë një interviste sot në mëngjes në Wake-Up. Në datën 28 mars, ky produksion, komedi, del në kinematë e Shqipërisë dhe të Kosovës.

Mamaqi tha se ka qenë punë e lodhshme, dhe vecanërisht ai si aktor, po sidomos si producent kishte shumë përgjegjësi për të mbajtur nën kontroll procesin. Për ata që nuk e dinë, tha Mamaqi, një ditë xhirim kushton deri në 15 mijë euro.

Aktori dhe producenti tha se Elvana Gjata ka performuar në mënyre mahnitëse, dhe tregoi se ka pasur raste kur ka qendruar 2 ditë pa fjetur. Lidhur me angazhimin në një moment sporadik të Veliajt në film, Mamaqi tha se politikanët janë aktorë shumë të mirë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...