HYRJELAJMEOpozita vendos protestën e ardhshme, ja dita dhe ora

Opozita vendos protestën e ardhshme, ja dita dhe ora

Opozita ka vendosur që të thërrasë protestë të enjten para parlamentit.

Mësohet se protesta do të nisë në orën 9:30, ndërsa në 10 është parashikuar të nisë edhe seanca parlamentare.

Një ditë më parë Basha mblodhi Grupin e ish-deputetëve dhe Kryesinë e Partisë Demokratike ku kërkoi angazhim në zona të caktuara dhe funksionim të grupeve

të gatshme. Lideri i të djathtëve ka kërkuar ndër të tjera mbledhje javore të të gjitha degëve dhe përgatitje për protestat.

TE TJERA

spot_img