Horoskopi, 24 mars 2019

412

Dashi

Është e lehtë për ty që të kesh mirëkuptim me parterin/en, veçanërisht nëse kërkon një bashkëpunim të favorshëm për gjithçka që ka të bëjë me jetën e përditshme.

Ndër të tjera mund të zbuloni gjithashtu se nuk është gjithmonë e domosdoshme të përfitoni nga ajo që bëni. Mund të shpërbleheni me kënaqësinë që merrni nga kryerja e gjërave.

Demi

Fryma e iniciativës, ambiciet e vendosura dhe një dozë e mirë këmbënguljeje në ndjekjen e planeve tuaja, ju ndihmon që të arrini qëllimet tuaja. Ndiqni instinktin tuaj sepse kjo është një kohë e mirë për çdo aktivitet komunikimi, madje edhe në dashuri. Dhe nëse në mbrëmje ndjeni lodhje ose jeni nervoz, merrni kohë për t’u çlodhur.

Binjakët

Edhe sot ju mund t’i nënshtroheni trajtimeve të bukurisë për të përmirësuar imazhin, për të luajtur sport apo për të shëtitur.

Astrologjia ju përshkruan si një shenjë që preferon të plotësojë më shumë nevojën e mendjes sesa fizike. Dhe për të qenë kështu, keni nevojë për një “dietë të saktë dhe një aktivitet të përshtatshëm sportiv”.

Gaforrja

Në këtë të dielë është e lehtë për ju të shprehni impulset e zemrës, jeni të guximshëm në takime dhe më të gatshëm të njihni nevojat e të tjerëve. Ju duhet të jeni më të ndjeshëm edhe ndaj kërkesave të partnerit.

Ajo që është e sigurt është se për të pushtuar një ëndërr nuk mjafton të presim që kjo të realizohet, ne duhet të lëvizim, të veprojmë, të marrim vendime. Mos kini frikë të guxoni!

Luani

Ju keni të gjitha shanset që të kaloni orë të këndshme. Keni një ndjeshmëri të madhe në kultivimin e ideve dhe një hijeshi diellore, gjithmonë të denjë për t’u

Lexo edhe:   Horoskopi ditor, e premte 22 maj 2020

vënë re. Mos lejoni veten të mbeteni mbrapa nga vetëkontrolli shumë i kujdesshëm. Familja e lumtur.

Virgjëresha

Aftësitë e shkëlqyeshme astralë të së dielës ju garantojnë momentin, vitalitetin dhe mençurinë në çdo sektor ekzistencial. Është koha të përqendrohesh në nivelet joshëse të fjalëve, në çdo fushë të jetës.

Peshorja

Energjitë e sotme janë gjithashtu të fokusuara në çështjet materiale, në para, në përdorimin e kohës suaj. Për të ndërtuar diçka që është e drejtë për ju, ju e dini se çfarë duhet të bëni, sepse nga natyra

ju keni një ndjenjë arkitekturore të projektimit të ekzistencës. Tani, megjithatë, ju duhet të shtoni metoda të reja dhe ashpërsi (kështu dëshiron Saturni). Ju mund të bëni konsolidimin e aseteve, veçanërisht për pasuri të patundshme.

Akrepi

Ditën e madhe për Akrepin, prandaj pritni shumë gjëra që do të jenë në favorin tuaj. Ju keni mundësinë të jeni të mbingarkuar dhe me famë si ju e keni kërkuar këtë gjë gjithmonë. Kreativiteti i

pazakonshëm ekspresiv është përbërësi bazë për të shijuar kënaqësi. Kënaquni dhe bëjini ëndrrat tuaja realitet. Sukses në aktivitetet intelektuale. Argëtim kulturor dhe udhëtime të shkurtra me rezultate pozitive.

Shigjetari

Edhe sot, ashtu si dje, ka ndikime për të shqyrtuar jetën tuaj. Pyeteni veten nëse qëllimet që keni vendosur vetë janë ato të drejta dhe nëse ia vlen t’i arrini ato. Dikush që ju njeh mirë dhe ju

pëlqen, do t’ju ndihmojë të gjeni përgjigje për pyetjet tuaja. Hëna, nga ana tjetër, ndihmon për të hedhur dritë, për të parë mbi shpatullën tuaj dhe për të zbuluar se askush nuk dëshiron t’ju lëndojë.

Lexo edhe:   Horoskopi ditor, e hënë 21 shtator 2020

Bricjapi

Hëna në marrëveshje të shkëlqyeshme me yjet në shenjën tuaj, i bën momentet e dashurisë, qasjet e reja, të këndshme si në kohën e lirë, ashtu edhe në mjediset e punës ose studimit. Dashuria ka një parfum të veçantë dhe ju me të drejtë dëshironi të ndjeni erën e plotë. Është shumë e lehtë të vendosësh marrëdhënie miqësore dhe të marrësh nderimin e njerëzve të caktuar.

Ujori

Një ngjarje e rëndësishme po vjen. Ju ndiheni të tërhequr nga ata miq që po bëjnë rrugën tuaj të njëjtë të jetës, dhe kjo çon në një përzgjedhje natyrore në shoqërimin e miqve të vjetër.

Edhe impulset e zemrës nxiten nga yjet, të cilat sot garantojnë qetësi dhe mirëqenie, por vetëm nëse bëni gjithçka me shumë qetësi dhe respektoni nevojat e trupit tuaj.

Peshqit

Forca juaj e brendshme sot përkthehet në autoritet. Punoni shumë dhe përfitoni nga ndikimet planetare të kësaj të diele,

duke pasur parasysh se ju lejojnë të krijoni kampe të sigurta, me lidhje morale dhe materiale që mund të mbështeteni tani dhe në të ardhmen. Sukses në dashuri, emërime të suksesshme.