0-2/ Shqipëri e shëmtuar, Turqia na mund pa u lodhur

265

Shqipëria e nisi në mënyrën më të shëmtuar të mundshme rrugëtimin zyrtar të Kombëtares kuqezi drejt Europianit të vitit 2020.

Skuadra e Kristian Panuçit humbi 0-2 sfidën hapëse ndaj Turqisë, të vlefshme për Grupin H të fazës kualifikuese. Në ndeshje e përgatitur mjaft dobët nga ana e trajnerit italian,

me gabime të shumta në repartin e mbrojtjes (gabim i Gjimshitit në golin e parë) dhe mosreagim si duhet i Berishës (në golin e dytë).