HYRJELAJMEAKTUALITETE konfirmuar/ Edi Rama shtrohet në spital në Berlin

E konfirmuar/ Edi Rama shtrohet në spital në Berlin

Prej 3 ditësh Edi Rama ndodhet në Berlin, ku është shtruar në spital.

Lajmi është bërë i ditur për syri.net nga njerëz pranë Ramës dhe burime nga Berlini.

Pas parainfarktit që Edi Rama kaloi në Tiranë, për të cilin u shtruar në një spital privat, ai është larguar më pas në drejtim të Berlinit me avion charter.

Gjendja e Ramës ka qenë e rëndë që në Berat, kur ai kishte dalë jashtë kontrollit.

“Të ftojmë të huajt që të pijnë objektet”, thoshte Rama nga Berati.

Por, gjendja e tij do të vinte duke u rënduar, pasi vetëm pak orë më pas, do të shtrohej me urgjencë në spital në Tiranë, pasi kaloi një parainfarkt.

Edhe pse disa orë më vonë Rama bëri një reagim, ai më shumë konfirmoi faktin se ishte në spital, se sa mohoi.

E që nga e hëna ai ndodhet në Berlin, i shtruar në spital. Vizita e tij në Gjermani ka qenë vetëm për shkak të gjendjes së tij shëndetësore e asnjë arsye tjetër.

syri.net do të ju sjellë lajme të tjera në lidhje me sëmundjen e Ramës.

/syri.net/

TE TJERA

spot_img