HYRJELAJMEBOTADhia Lincol zgjedhet ‘kryebashkiake’ e qytetit

Dhia Lincol zgjedhet ‘kryebashkiake’ e qytetit

Banorët e një qyteti në shtetin e Vermontit në ShBA zgjodhën një kryebashkiak të ri të veçantë, një dhi të quajtur Lincoln.

Banorët propozonin kafshën e tyre për karrigen e kryetarit të komunës dhe në këmbim dhuronin pesë dollarë për sheshin e lojërave.

Kryebashkiakja është një dhi trevjeçare me emrin Lincoln. Dhia mundi një qen me emrin Sammie me vetëm dy vota.

TE TJERA

spot_img