EDI RAMA: 3 VITE BURG PËR TIFOZËT QË FUTEN NË FUSHË

Në tryezën e përbashkët Qeveri FSHF Kryeministri Rama ka bërë disa propozime konkrete për ndryshime në Kodin penal në mënyrë që në stadiumet shqiptare të mos ketë në dhunë.

 

 

Kryeministri ka bërë disa propozime konkrete duke theksuar se duhet një status i vecantë për spektatorin dhe se ai tifoz që kalon rrethimin e stadiumit dhe futet në fushë të dënohet me 3 vite burgim dhe të përjashtohet përjetë nga stadiumet.

 

 

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i pranishëm në tryezën e përbashkët Qeveri FSHF është shprehur i gatshëm që të ketë një bashkëpunim të frytshëm të Policisë me Federatën.

 

 

Pra nia e Policisë së Shtetit në stadiume ka të bëjë me dy aspekte me kompetencat dhe me kapacitetet. Ka një faturë financiare për tu paguar nëse Policia është e pranishme në stadiume pasi çdo fundjavë në ë mbarëvajtjen e aktiviteteve sportive duhen 500 deri në 700 policë.

 

 

Në stadiume duhet të futen individë të identifikueshëm me bileta dhe jo turma”, ka sqaruar Ministri Lleshaj.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME