“Lëre imazhin e Shqipërisë, por pastro thonjtë”

446

Intervistat e kryeminstrit Edi Rama në mediat italiane, kanë hapur një debat të madh.

Kjo për shkak se Rama deklaroi se ka shkuar për të pastruar imazhin e Shqipërisë, pas protestave të opozitës dhe djegies së mandateve.

Në lidhje me deklaratën e Ramës, ka reaguar edhe aktivisti Genc Sejko.

Ky i fundit i ka bërë thirrje Ramës që të pastrojë njëherë thonjtë e më pas të punojë për imazhin e Shqipërisë.

Sejko shkruan:

“Shkova në Itali për të pastruar imazhin e Shqiipërisë”. Lëre imazhin e Shqipërisë por pastro thonjtë.

Lexo edhe:   Meta nuk ndalet, batuta me momentin kur u shemb Teatri: Në atë orë vidhen pulat në fshat