HYRJELAJMEGazetari ironi me gafën e Spiropalit: Shpërndajeni të “mençurohen” sa më shumë...

Gazetari ironi me gafën e Spiropalit: Shpërndajeni të “mençurohen” sa më shumë shqiptarë

Dritan Kaba ka ironizuar gafës së Ministres se Shtetit për Marëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në emisionin “Mbrëmje,” në TV “ABC News”.

Spiropali e cilësoi Don Kishotin si një personazh të rëndësishëm të letërsisë shqipe.

“Opozita ka gjetur qasjen më të gabuar. Mendon se me njerëz të paguar, me njerëz që bëjnë komente deningruese në rrjetet sociale do mund të cënojë qeverinë apo element të saj.

Është një qasje prej Don Kishoti, po as ky nuk është term i duhur, sepse Don Kishoti është një figurë romantike dhe komplekse e letërsisë shqiptare”.

Postimi i Dritan Kabes:

PASURONI DIJET TUAJA!

Beje share te “mençurohen” sa me shume shqiptare!
Ju ftoj te ndiqni gjenialitetin dhe njohurite poliedrike te ylllit Spiropali!

Pas shpjegimeve me Skenderbe ka filluar te shpalose dijet e saj mbi Don Kishotin!
Gezuar 8 marsin!

Politiko.al

TE TJERA

spot_img